Jak mít zvuk ve sluchátkách i reproduktorech

Potřebujete vést zvukový výstup ze zvukové karty počítače, z rádia, DVD nebo televize tak, aby se dal zároveň dle potřeby poslouchat například ve více reproduktorech nebo sluchátkách? Existuje jednoduché řešení, které zde představíme.

Jak dělit zvuk

Zvukový výstup ze zvukové karty, rádia, DVD, domácího kina a dalších zařízení má podobu 3.5 mm jacku, který se pak vede kabelem do sluchátek nebo do reproduktorů. Stejnou podobu má i výstup z kapesních mp3 přehrávačů typu iPod nebo z mobilů, ať už se jedná o iPhone, Androida, nebo mobil s Windows Phone, sluchátkový výstup je vždycky přesně tento – je jeden a zavést do něj více zvukových zařízení prostě z podstaty nejde. Jak tedy na to?

Způsob řešení je překvapivě jednoduchý. Nebude potřeba zapojit žádný digitální převodník, postačí nám jednoduchý díl na elektrotechnické bázi, který rozdělí zvuk na dva audio kanály. Vypadá zhruba tak, jak vidíte na obrázku – jednoduše ho strčíte místo kabelu do zdířky na zvukové kartě (nebo jiném zvukovém zařízení) a do něj pak můžete zavést dva kabely. Například sluchátka a reproduktory – když budete potřebovat slyšet zvuk ve sluchátkách, necháte reproduktor vypnutý, když budete chtít poslouchat zvuk v reproduktoru, jednoduše ho zapnete a zvuk z něj ihned bude vycházet – podobně se tato pomůcka dá využít pro vedení zvuku do druhé místnosti atd.

Kde je sehnat

Nejlevněji seženete tyto součástky na webu DealExtreme – stačí mít paypal účet a využít toho, že veškerý jejich sortiment je dostupný s poštovným zdarma i k nám do ČR.

Jedná se o tato zařízení:

Komentář ke článku “Jak mít zvuk ve sluchátkách i reproduktorech”

  1. Dobrý deň.Mám otázku: Ako mám zapojiť bezdrôtové slúchadlá na TV, ak nemám pripojené externé repro a chcem,aby išiel zvuk aj z vstavaných repro a aj zo slúchadiel? Typ TV: LG 32LG5700

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *