Jak připojit flash disk

Návod na připojení flashky (nebo chcete-li flešky) do počítače.

Připojení usb flash disku do počítače patří k jedněm z nejjednodušších operací, které se dají s přenosnými médii provádět. Přesto do redakce neustále dostáváme množství dotazů týkající se této problematiky, a proto zde přinášíme článek, týkající se toho, jak flešku připojit dostat se k datům na ní uložených.

Připojení

Samotné mechanické připojení nijak složitým úkonem není – stačí (jak se v odborných it kruzích říká) tzv. píchnout flash disk do USB portu a čekat co se stane. Ano, tohle je zatím jak vidíte opravdu jednoduché. To, co následuje po této prvotní inicializaci do značné míry záleží na tom, jaký systém se ukrývá v hlubinách vašeho výpočetního stroje. V případě, že máte Windows XP, Vista, Windows 7 a novější, měl by se v tuto chvíli spustit automatický systém plug&play, který doinstaluje potřebné ovladače k používání nového hardware (kterým právě připojený disk je) a o skončení těchto operací vás upozorní informační bublinou.

Problémy však nastávají, pokud máte Win 95 nebo 98. V tomto případě musíte spoléhat na to, že mimo historického systému máte v ruce i historickou paměťovou flashku, pro kterou je k dispozici příslušný ovladač – který si zpravidla najdete na Google zadáním fráze „jméno a typ vaší flash win 98 driver“. Ten je pak potřeba ještě před prvním připojením flashky do pc nutno nainstalovat, jinak se na ni jednoduše nedostanete.

Jak na soubory

V této chvíli by tedy už paměťovka měla být připojena správně. Jak se ale dostat k těm všem úžasným fotkám, obrázkům, filmům, dokumentům a jinému obsahu který na ní je? Teď už stačí postupovat takto:

Jděte do (Tento) počítač > a zobrazte si disky, které máte připojeny. Pravděpodobně to bude C:\, kde je Windows, případně ještě druhý oddíl, určitě tam bude E:\ nebo F:\ pro DVD/Blueray mechaniku atd. A právě – jedno z těchto písmen ukrývá také váš právě připojený flash disk. Stačí na toto písmeno poklepat, zobrazit si obsah disku a pak už volně manipulovat se soubory na něm.

Druhou možností je, že se vám automaticky zobrazí okno s možnostmi, jak s připojeným diskem naložit: zda ho využít pro readyboost (=ke zvětšení ram počítače), nebo zobrazit soubory, přehrát fotografie, atd. Zde vyberete onu možnost týkající se zobrazení obsahu a máte vystaráno.

Rate this post

1 komentář k Jak připojit flash disk

  1. Mám Windows 10. Na flash disku jsem si uložila nějaké fotografie a teď bych k nim chtěla přidat další a nevím jak postupovat. Můžete mi poradit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *