Jak nastavit Outlook pro Gmail

Chodit na mail od Googlu online je určitě pohodlné a v mnoha případech naprosto dostačující. Co ale, když vypadne internet a vy i tak se potřebujete dostat ke svým zprávám? V tomto návodu poradíme, jak nastavit Outlook pro příjem pošty z Gmailu.

Nastavení příjmu POP3

V první fázi je potřeba přihlásit se přes web na Gmail.com a provést několik málo drobných nastavení, aby pak Outlook měl odkud zprávy přijímat. Jmenovitě jděte do záložky Nastavení > Přeposílání a protokol POP/IMAP a zde nastavte, jestli se mám pop přístup použít pro veškerou poštu, anebo pro všechny emaily co dorazí od této chvíle. Volitelně pak si také můžete nastavit, jestli se stažené zprávy mají uchovávat i na webu – vzhledem ke stále rostoucím kapacitám je můžete bez obav nechat i na webu, pro případ, že by se vám cosi v Outlooku smazalo, je budete mít stále kde najít.

Nastavujeme Outlook

V této chvíli by mělo být chování serverů přesně takové, jaké potřebujeme a můžeme se vrhnout na samotné nastavení příjmu emailové pošty.

Spusťte nyní Outlook a jděte do menu Nástroje > Nastavení účtu > Nový a pak vyplňte kolonky takto:

Jméno: vaše jméno, třeba Honza Nováků

E-mailová adresa: váš email – např. honza.nov98@gmail.com

Heslo: heslo, pod kterým se přihlašujete na Gmail

Dále zaškrtněte volbu, že chcete servery konfigurovat ručně a pokračujte dále.

V tomto okně navíc vyplňte požadované údaje takto:

Typ účtu: POP3

Server příchozí pošty: pop.gmail.com

Server pro odchozí poštu (SMTP): smtp.gmail.com

Uživatelské jméno: část vašeho emailu před @gmail.com – takže třeba honza.nov98

Heslo: totožné jako výše

Dále také zaškrtněte políčko, že chcete přihlašovat pomocí zabezpečeného ověřování hesla (SPA).

Nyní klepněte na tlačítko Další nastavení a zde na záložku Upřesnit.

Jako číslo portu příchozí pošty uveďte 995

Zaškrtněte, že tento server vyžaduje šifrované připojení (SSL)

Jako číslo portu odchozí pošty zapište 587

A jako typ šifrovaného spojení vyberte TLS.

Hotovo

Pokud jste postupovali podle návodu, mělo by po uložení veškerých výše uvedených nastavení vše fungovat. Návod je pro Outlook 2007, pokud používáte jinou verzi, může se cesta v menu apod. trochu lišit, stejně tak, pokud používáte jiný poštovní program, nastavení najdete trochu jinde, nicméně čísla portů a nastavení serverů je stále stejné, tak jak je popsáno.

Rate this post

6 komentářů k Jak nastavit Outlook pro Gmail

 1. Provedla jsem nastavení podle výše popsaného postupu, zobrazuje se mi následující chybové hlášení.

  Server neočekávaně ukončil připojení. Možnou příčinou jsou potíže se serverem, potíže se sítí nebo dlouhá doba nečinnosti. Účet: ‚pop.gmail.com‘, Server: ‚pop.gmail.com‘, Protokol: POP3, Port: 995, Zabezpečení (SSL): Ne, Číslo chyby: 0x800CCC0F

  Díky za radu, A.

 2. dobry den.. nastavim si vsety parametre, cez webove rozhranie povolim pristup pop, nastavim porty, heslo aj uzivatel je spravny a aj napriek vsetkemu ma v microsoft outlook nedokaze pripojit cez pop3 a stuahnut maily do pocitaca, dookola mi vyhlasuje, ze sa nemoze pripojit, akob som zadal heslo, ci uzivatela nespravne… urcite je vsetko spravne a uz neviem, co mam urobit. vie niekto, co je to za error?

 3. Dobrý den, nemůži spárovat účet u Gmail s Outlook (Office 365) Chybové hlášení:Přihlásit se k serveru příchozí pošty (IMAP): Připojení k serveru se nezdařilo.
  Odeslat zkušební e-mailovou zprávu: Outlook se nemůže připojit k serveru pro odchozí e-mail (SMTP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat dál, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele internetových služeb.
  Proběhla kontrola přístupu na účet (jméno, heslo), nastavení v Gmail (IMAP aktivní), imap.gmail.com = port 995 + SSL, smtp.gmail.com = port 587 + TLS, zkoušeno i port 465 + SSL
  Tušíte, kde by mohl být problém. Děkuji za pomoc.

 4. Dobrý de,
  nastavím účet pro IMAP po spuštění testu to po mě chce stále zadávat heslo.Vše jsem zkontroloval a heslo je správně.
  Děkuji za radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *