Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Potřebujete rady, jak a podle čeho vybrat správnou náplň do tiskárny? Pomůžeme vám. Když víte, jak na to, není výběr té pravé nic složitého. V první řad je třeba vědět, jakou máte tiskárnu. Pokud je inkoustová, tak bude třeba hledat cartridge. Pokud je naopak laserová, tak bude nutností hledat tonery. A na co hledět dále:

Značka tiskárny

Ani bez této informace se samozřejmě neobejdete. Značka tiskárny je důležitá v tom, aby bylo možné hledat ve správné kategorii. Třeba takové, jako jsou cartridge Lexmark. Samozřejmě se jedná jenom o konkrétní příklad, což znamená, že vaše značka může být i jiná. Na trhu se jich nachází poměrně velké množství.

Typ tiskárny

Druhá věc, bez které se rozhodně neobejdete, je nutnost znát typ vaší tiskárny. To proto, že jenom na jeho základě bude možné najít tu pravou náplň. Nabízíme toner CE285A, stejně jako celou řadu dalších. Najít správný typ tiskárny není nic složitého. Je ideální podívat se na trojici hlavních míst, kde se nachází. A to:

  • Čelní strana tiskárny
  • Faktura nebo jiný dokument
  • Spodní štítek

Výrobce náplně

Třetí věci, kterou zohlednit při výběru, je výrobce samotné náplně. Pokud jde o firmu shodnou se značkou vaší tiskárny, mluvíme o tom, že je to takzvaná originální náplň. U ní je garantována kvalita, ale zase může být dražší. Druhou možností jsou takzvané alternativní náplně. Ty může vyrábět v podstatě kdokoliv jiný. Jejich velkou výhodou je především cena, která může být nižší až o desítky procent.

Barva náplně

Jak poznáte, která vám došla? Kdo má černobílou tiskárnu, má volbu jasnou. U těch barevných je zjištění prázdné náplně poměrně jednoduché z toho důvodu, že to nahlásí samotná tiskárna. Třeba na svém displeji, nebo přímo na monitoru počítače či jiného zařízení, ke kterému je připojena. Může jít o náplň černou, tříbarevnou, stejně jako se může jednat také o konkrétní barvu, která došla.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *