Několik rad, jak si půjčit a nenaletět

Několik rad, jak si půjčit a nenaletět

Oblast půjček a financí všeobecně je poměrně rozsáhlá a mnohdy i značně zapeklitá. Na jedné straně jsou nabízeny kvalitní úvěry, které člověku pomohou. Na straně druhé lze ale narazit na velké množství nejrůznějších půjček, jež svou kvalitou nedosahují ani na nějaký minimální standard. I proto se vyplatí snažit se vybírat velmi pomalu, co možná nejrozvážněji a podle mnohých důležitých aspektů. Pokud se při výběru nové půjčky necítíte zrovna líní v kramflecích, jste na správné adrese. V následujících řádcích vám totiž dáme hned několik dobře mířených rad, díky kterým by se vám mělo podařit vybrat úvěr co možná nejlépe!

Klasické cesty jsou většinou nejvýhodnější

V každém případě. Mnohem výhodnější je vydat se cestou, která je vyznačená a vydali se jí už i lidé před vámi. Jinými slovy, často se vyplatí vsadit na tradiční půjčky, které jsou přehledné, časem prověřené a výhodné. Jestliže si půjčíte na základě inzerce, případně sáhnete po úvěru od některé z neznámých menších společností, musíte počítat s tím rizikem, že se bude jednat o podezřelý úvěr.

Máte na to?

Možná poněkud obligátní otázka. Přesto je ovšem na místě. Vždyť ne každý si dokáže uvědomit, jestli se mu půjčka vyplatí, nebo ho naopak dostane někam, kde být stoprocentně nechce. Taková půjčka online bez potvrzení příjmu je nabízena fakticky každému. Mnohdy ovšem dokáže spíše uškodit než pomoct. Situaci přitom zjistíte velmi jednoduchým způsobem. Prostě si sečtete vaše aktuální příjmy a také výdaje. Jestliže budou výdaje značně přesahovat příjmy, počítejte s tím, že na nějakou půjčku byste měli raději zapomenout.

Čím menší záruky, tím podezřelejší úvěr

Společnosti, které chtějí na půjčování peněz nejvíce vydělat a neřeší situaci svých klientů, nabízejí úvěry, jež jsou značně nevýhodné. I přes zpřísnění podmínek pro poskytování nebankovních půjček ze strany České národní banky se najdou firmy nabízející hodně podezřelé úvěry. Obecně platí, že by si poskytovatel měl lustrovat bonitu potenciálních klientů hned několika způsoby. Patří mezi ně tradičně potvrzení o aktuální výši příjmů, přítomnost ručitele, případně zástava movitého a nemovitého majetku.

Vše si přece můžete spočítat!

Jasně, výhodnost konkrétního úvěru si lze zjistit velmi jednoduchým způsobem. Spočítáte si celkovou sumu, kterou budete muset vrátit a poté od ní odečtete částku, již jste si reálně půjčili, případně si hodláte půjčit. Výsledkem bude samozřejmě přeplatek, tedy finanční prostředky, jež budete nuceni dát navíc jako poplatek za zprostředkování této služby. Jinak se vyplatí spočítat si všechno i na některé z kalkulaček půjček. Ty jsou k dispozici online a volit můžete nejen tu, která se nachází na webu zprostředkovatele. Také se soustřeďte na ostatní ukazatele, mezi něž se nejčastěji řadí RPSN a další poplatky či úroky.

4 komentářů k Několik rad, jak si půjčit a nenaletět

  1. Co se týče nebankovních půjček, tak já bych doporučila Kamali – . Peníze dorazily hned a se splácením žádný problém. Za mě všechno v pohodě 🙂

  2. Zjistil jsem, že některá online casina nabízí za zaregistrování vždy pár stovek zdarma, které se dají defacto okamžitě vybrat.

    Nemáte s tím někdo zkušenosti? Uvažuji, že bych to zkusil…

    Pokud tento můj komentář se sem nepatří, tak ho prosím smažte.
    Děkuji.

  3. A kde takové nabídky můžu najít?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *