Svět tiskáren už není jen černobílý

Volba mezi černobílou a barevnou tiskárnou už dávno patří minulosti. Výrobci dnes nabízí nepřeberné množství funkcí a variací, v kterých se ne každý musí vyznat.

Laser vs inkoust

Klasické dilema, které provází koupi tiskáren už od počátku jejich masové produkce. Jako všude, i v tomto případě hrají velkou roli peníze. Obecně se dá říct, že v případě laserové tiskárny je pořizovací cena vyšší. Hodí se tak především pro firemní využití, protože výsledná cena, v přepočtu na jeden vytištěný papír, je ve srovnání s inkoustem nižší.

HP Deskjet Ink Advantage e-All-in-One
HP Deskjet Ink Advantage e-All-in-One

Pokud se vám laserovka nevyplatí a raději sáhnete po inkoustu, ohlídejte si, aby tiskárna měla co nejvíce zásobníků na barvu. Vyšší počet zajistí větší barevnou škálu, navíc se jedná o ekonomičtější řešení, zejména pokud nějakou barvu využíváte častěji než ostatní.

Trend bez drátu

V době, kdy notebooky pomalu vytlačují jejich stolní bratříčky, rozhodně stojí wireless print alespoň za zvážení. Technologií, díky kterým můžete na dálku tisknout, existuje hned několik – ať už se jedná o sdílení přes wifi, připojení přes bluetooth, technologie z dílny výrobců jako například HP ePrint nebo podle platformy (Apple AirPrint).

Máte pouze jedno stolní PC? Pak bezdrátový tisk nejspíš nevyužijete. Propadla-li ale vaše domácnost nebo firma kouzlu přenosných počítačů nebo všechna vaše PC sdílí jednu tiskárnu, přepojování jednoho kabelu se raději vyhněte.

Multifunkce – ano či ne?

Když se na přelomu tisíciletí objevila první multifunkční zařízení, mnozí je přijímali spíše s despektem. Částečně i právem, protože první tiskárny se netěšily zrovna vysoké spolehlivosti a pokud se zařízení porouchalo a dostalo se do reklamačního řízení, nemohli jste ani tisknout, ani scanovat, ani kopírovat, ani faxovat.

Barevná tiskárna HP Color LaserJet Enterprise
Barevná tiskárna HP Color LaserJet Enterprise

Naštěstí tato doba pominula a dnes už se není čeho bát. Každopádně multifunkce občas nesnesou vysokou zátěž a může dojít k menším komplikacím. Dá se říct, že do své osobní kanceláře nebo domu ano, jinak pro malé a středně velké pracovní týmy doporučujeme si připlatit. Nabídka na trhu je opravdu široká, po známé multifunkční tiskárny HP LaserJet, až po méně známe značky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *