Židle k počítači

Jak vybrat židli k sezení u počítače. Jaké materiály a provedení se nejvíce hodí pro židli k pc.

Židle pro sezení u počítače je věc, kterou mnoho lidí podceňuje, je to ale mnohem důležitější část nábytku, než se na první pohled zdá, a vzhledem k času u s ním stráveném ho můžeme klidně zařadit po bok postele. Vzhledem k tomu, že počítač je nástroj práce i zábavy a čas na něm strávený se stále prodlužuje, neměli bychom výběr vhodné židle nechat na několik minut v obchodě a měli bychom se zamyslet nad parametry tohoto nábytku s dostatečným předstihem, abychom věděli, cože to vlastně chceme. Na co se zaměřit a jak najít ideální ergonomické křeslo nebo židli pro sezení u počítače?

Pozor na měkké židle

Na první pohled vypadají takovéto židle komfortněji a bytelněji, člověk do nich zapadne. Dlouhodobé zkušenosti však prokázaly, že tyto židle mají dvě zásadní nevýhody: špatnou povrchovou úpravu a právě onu měkkost.Povrchovou úpravou, nevhodnou pro celoroční používání pro sezení u pc jsou různé lesklé materiály od koženek po kůži, takovýto materiál prostě není vhodný a i když vypadá takto potažená židle leckdy luxusněji, v praxi se přiliš neosvědčily. Moc měkká židle také není ideální, špatně se v ní nachází ideální poloha pro psaní, zapadnout se do ní dá snad jen při sledování filmů, nicméně to je pro většinu uživatelů počítače minoritní činnost, takže opravdu, nenechte se nalákat obrovskými polstrováními a zvolte si tvrdší židli.

Nastavitelnost

Dobře zvažte, jestli vám více vyhovuje jednoduchá málo nastavitelná židle namísto židle plné všech možných posuvníků a dalších hejblátek určených k fixaci polohy sedátka a jeho výšky nad zemí, opěrky hlavy a ručních opěrek.  Někdo vyžaduje pro naprosté pohodlí sofistikovaně nastavenou polohu veškerých komponent, ze kterých se židle skládá, někomu stačí sednout na cokoliv a je spokojen.

Čím méně plastu, tím líp

Plastové součásti patří na židli k těm nejchoulostivějším. Upřednostněte proto jednoznačně židle s co nejvíce kovovými díly a budete ušetřeni vrzání, vypadávání plastových kolíků a dalších nepříjemností, kterým se bohužel v dlouhodobém provozu žádná plastová židle nevyhne.

Rate this post

1 komentář k Židle k počítači

  1. Jednoznačně THERAPIA SuperBODY! Nic jinýho už nechci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *