Češtiny do her ke stažení

Seznam stránek, kde se dá stáhnout čeština ke hrám.

Většina programů je na internetu stále dostupná v anglickém jazyce bez možnosti provozovat je v češtině přímo od výrobce. U řady aplikací se dá úspěšně žít i s angličtinou, nicméně někde jsou popisky a akce poněkud složitějšího rázu a je u nich záhodno opravdu přesně doslova vědět co se vlastně děje – ať už se jedná o speciální grafický filtr nebo složitý scénář ke hře. V takovém případě se nabízí možnost, počeštit si program z neoficiálních zdrojů.

Při překladu programu do češtiny se riskuje ztráta dat nebo ohrožení stability jen velmi zřídka, nemusíte se tedy obávat, že byste tím, že si program předěláte do českého jazyka ho tzv. „rozhasili“. Nicméně je potřeba přesně dbát návodu pro konkrétní aplikaci – většinou počeštění spočívá v tom, že je potřeba určitý soubor ve kterém jsou v textové podobě uloženy popisky menu a hlášky programu přepsat jiným, ve kterém je to samé, ale už v češtině.

Kde stahovat

Na internetu existuje několik databází, ve kterých se češtiny soustředí, zde jsou některé z těch větších:

Cestiny.cz

Web spadající pod portál idnes.cz, velmi rozsáhlý seznam překladů nejen her ale ostatních programů.

www.hrej.cz/download/cestiny/

I na webu věnovaném primárně hrám je oddělení speciálně o češtinách, překlady jiných aplikací zde ovšem nehledejte.

Cestiny.net

Na webu Češtiny.net najdete nejen čěštiny, ale dokonce i slovenštiny. Většina odkazů nicméně vede na češtiny.cz.

Rate this post

4 komentářů k Češtiny do her ke stažení

  1. Dobrý večer. Prosím o radu, kde stáhnout češtinu do trainz simulator 2012. Hru mám legálně zakoupenou, ale čeština tam není i když byla avizovaná jako že tam je.

  2. Dobrý večer. Prosím o radu, kde stáhnout češtinu do trainz simulator 2012. Hru mám legálně zakoupenou, ale čeština tam není i když byla avizovaná jako že tam je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *