Chportal – server co vrátil Chmatákovu život

Když už se zdálo, že  hra Chmatákov nemá co nabídnout, objevil se Sam s jeho soukromým projektem Chportal.

Co vlastně přinesl Chportal.cz nového? O tom nám řekne už víc člověk nejzasvěcenější: Sam, jemuž tímto děkujeme za spolupráci a přejeme hodně úspěchů a plno spokojených budoucích hráčů.

Jak jsi se dozvěděl o existenci Chmatákova a co se ti na tomto projektu líbilo?

Četl jsem časopis Gamestar, kde jsem se o tomto projektu dočetl, jelikož jsem nikdy před tím žádnou MMORPG hru nehrál, řekl jsem si, že to zkusím a zalíbila se mi.

Staral jsi se o ,,starou“ verzi této hry, co tomu předcházelo?

No bylo to spojení mých schopností a zkušeností, byl jsem tehdy velitel CH.B.I. (jedná se o policii hry) a později CH.U.J. (tehdejší dohled nad policií hry, tito hráči mají speciální výhody, v dnešní verzi hry se vyskytují pod označením CH.T.S.) A nakonec i jistá dávka štěstí, jelikož se Miky přestal hře věnovat.

Musíš mi dobré vztahy s autorem hry, když ti dovolil upravovat jeho hru. Je mezi vámi nějaká dohoda, nebo jsi si verzi této hry koupil podobně, jako majitelé serverů neoficiálních?

No náš vztah je na úrovni slušné a mírně přátelské komunikace, ale rozhodně nejsme kamarádi, kteří by si denně psali. Server 1.4 jsem před lety koupil za pomoci hráčů, jejichž nicky si stále pamatuji, a kteří v této nové přepracované verzi CHEMU dostanou VIP věci apod. A Gizmo (autor hry) mi dovolil hru upravovat, pod podmínkou, že ho nedám na internet volně ke stažení.

Nyní jsi zmíněnou verzi začal upravovat v tom se mimo jiné bude lišit od běžných neoficiálních serverů, řekneš nám o tom něco více?

Jiné by to bylo už v tom, že verze 1.4 neběží nikde, ale ještě k tomu bude drasticky změněná a upravená. Budete se muset rozhodnout, jestli chcete být s vaším povoláním zaměřený na léčení, útočení kouzly nebo jestli chcete být tzv. „tank“ do PvE. PvP bude propracovanější, už to nebude jen o neustálém klikaní na protivníka. Dále plánuji propracovanější  PvE – bossové, loot a tak.

Někdo říká, že se jedná o dětskou hru, nejsi na to už trošku starý? Jaký je přibližný průměrný věk hráčů Chmatákova?

Dětská hra? To nedokážu posoudit a pokud tak za to může komunita. Kdysi se tam dalo pokecat se super lidmi, dohodnout se a opravdu si hru užít, ale pak se Chmatákov více zviditelnil, nahrnuli se hráči noví a staří odešli. Já už tuto hru nehraji, takže je mi to jedno. Věkový průměr bych odhadl na 12-13, možná i méně.

Řekneš nám o sobě i něco ze soukromého života? Co tě baví, když zrovna nevyvíjíš?

Baví mě hlavně hokejbal, který hraji s kamarády, pak si rád upravuji auto a rád trávím čas s přáteli.

Máš ve hře nějaký oblíbený předmět?

Pletený klobouk, jinak taky nesoucí název DC čepka, která opravdu připomíná čepici zmíněné skateboardové firmy a ohnivý chobotník.

Vývoj této hry můžete sledovat na stránkách, kam Sam poctivě vkládá každou větší úpravu, kterou udělá a zároveň si nechává radit od hráčů, co ještě zlepšit, či vymyslet. Můžete svými nápady pomoci i Vy! Zároveň se jedná o forum jednoho kvalitního neoficiálního serveru: www.chportal.cz

Kristýna Jahnová

Rate this post

4 komentářů k Chportal – server co vrátil Chmatákovu život

 1. Článek je hezky sepsat! =)

  CHportal hraji a je to skvělé!

  CHEMU bude určitě ještě lepší a těším se,až si ho zahraji!

 2. Moc pěkný článek, Samovi přeji hodně štěstí a ať se to podaří. Určitě pokud bude možnost zahraju si. 🙂

 3. Moc krásnej článek.Už se nemužu dočkat na CHEMU 🙂

 4. Zdravím Krystýno,
  Vás článek mě velmi zaujal, a jsem dosti zarazen co CHportál způsobil.
  Chmatákov každým dnem se propadal do propasti, ale jak jste zminila, Chportál opět začal oprašovat a vykopávat nový Chmatákov, takže děkujeme Damakovy a Mattymu.

  Poté začal Sam vykopávat velmi starou a oblíbenou verzy 1.4 nazývaná „old“.
  Takže bych chtěl poděkovat za práci, kterou pro nás děláte.
  A samozdřemě moc dě paní Krystýně, za půvabný a zajímavý článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *