Counter Strike 1.6 – recenze a odkaz ke stažení

Counter Strike 1.6 – recenze a odkaz ke stažení

Counter – Strike 1.6 je počítačová hra oblíbená zejména u mladších hráčů. Hra je hodnocena jako jedna z nejoblíbenějších počítačových her na světě. Jedná se o First – person shooter hru neboli akční střílečku z pohledu první osoby. Hra obsahuje singleplayer i multiplayer. Hlavním důvodem hraní této hry je dobře zpracovaný multiplayer, kde si můžete zahrát se svými přáteli.

Vývojářem této hry je Valve Corporation. Hra vyšla v roce 2000, grafika není zrovna nejlepší, ale návykovost a zábavné taktické operace Vás budou bavit. Herní požadavky pro plynulou hru a zábavu nejsou vůbec náročné, a proto Vám hra bude běžet i na starších počítačích.

Hra a systémy hraní

Jak už víme, tak Counter – Strike 1.6 je akční střílečka, kdy proti sobě stojí teroristé a policisté. Po vstupu do hry si tedy zvolíte, zda chcete hrát jako terorista či policista. K dispozici jsou čtyři různé herní skiny pro postavy. Každý hráč má svoji vlastní peněženku, do které se mu střádají peníze (americké dolary). Za tyto peníze si můžete koupit různé zbraně a vybavení. Styl hraní a úkoly jsou rozděleny podle typu hrajícího módu. Hra nám nabízí mnoho herních systémů, které si můžete zahrát.

Hra s bombou (de_)

Při hraní tohoto typu hry je úkolem teroristů položit bombu na předem určené místa. Místa, kde se může bomba položit, se označuje „plant A“ nebo „plant B“. Teroristé po položení bomby mají za úkol tyto místa chránit, než bomba vybuchne. Po vybuchnutí bomby nebo brzkém zabitím všech policistů se vítězem kola stávají právě oni. Policisté mají za úkol eliminovat teroristy dříve, než položí bombu nebo bombu zneškodnit. Zneškodnění bomby trvá nějakou dobu, proto by si každý policista na začátku kola měl koupit „defuse kit“, což je balíček, který krátí čas pro zneškodnění o polovinu.

Osvobození rukojmích (cs_)

Tento typ při online hraní není obvyklý, protože rukojmí prakticky nemají žádnou inteligenci. Hlavním úkolem policistů je osvobození „hostages“, které urputně hlídají teroristé nebo zneškodnit teroristy dříve, než vyprší čas. Po úspěšném osvobození rukojmích musí policisté dovést rukojmí do vyznačené zóny, která je poblíž „spawnu“. Po zabití rukojmích se policistům odčítají peníze a jedinou šancí na výhru je zabít všechny teroristy. Při hře za teroristy je potřeba zabít všechny policisty dříve, než odvedou rukojmí do „safe zóny“ nebo počkat na vypršení času.

VIP (as_)

Tento typ hry se nevyskytuje skoro vůbec. Cílem policistů je dovést VIP do „safe zóny“ nebo zabít všechny teroristy. VIP má k dispozici jen pistoli. Jeho výzbroj je ale 2x silnější. Úkolem teroristů je zabití VIP nebo počkat na vypršení časového limitu. Pro plný zážitek této hry je potřeba, aby byl tým policistů mezi sebou výborně komunikoval.

Escape (es_)

Jakmile se teroristé dostanou do únikové zóny nebo vystřílí tým policistů, tak kolo končí. Cílem policistů je, zabít všechny teroristy dříve, než uprchnou nebo počkat na časomíru.

Rychlá hra (fy_)

Tento typ hry se objevuje v online celkem často. Cílem hry je eliminovat druhý tým. V této hře je uzamčen obchod, protože se zbraně povalují po zemi a čekají na svého majitele.

Relaxační hra (surf_)

V této hře není cílem střílení, ale „surfování“, kdy hráči skáčou po objektech.

Tréninková hra (aim_)

Tady si můžete zlepšovat Vaše dovednosti. Nejsou zde žádné cíle a zbraň obdržíte při „respawnu“

Skákací hra (kz_)

Zde si můžete trénovat skákání přes různé překážky a procházet skrz hráče. Časomíra je zde vypnuta.

Hra s nožem (ka_)

Jeden z nejoblíbenějších typů je hra pouze s nožem. Hráči zde trénují a vylepšují své „skilly“.

Granátová salva (he_)

Při výběru této hry se bojuje pouze s explozivními granáty.

Online módy

Při hraní online můžete zkusit si zahrát modifikované hry.

Classic – obyčejná hra bez žádných doplňků

Deathmatch – hra založena na oživení, hraje se do vypršení času a vítězem se stává ten, který má po vypršení času nejvíce zabití

Zombie – velice oblíbený mód, kde hrají CT proti Zombie, kteří nakazí CT, z kterých se stanou Zombie také.

Capture the flag – hráči se snaží obsadit nepřátelskou vlajku

Jail – mód, kde se T snaží utéct z vězení

Hide N Seek – zde se T schovávají před CT

PaintBall – místo nábojů barevné kuličky

COD – mód ze hry Call of Duty

Nepovolený software

Mezi nepovolený software řadíme doplňky, které ovlivňuji Váš herní výkon. Pro maximální zážitek ze hry nedoporučuji si stahovat žádné „hacky“ jako je AB, WH, SH a jiné… Při užívání tohoto software riskujete zablokování Vašeho účtu na serveru. Zablokování může být různé.

Pojmy

CT – označení pro policisty (Counter – Terorists)

T- označení pro teroristy (Terorists)

Spawn- místo, odkud začínají T i CT hru

Respawn- místo, kde mrtvý obživne (využívá se při Deathmatch)

Plant- místo, kde se pokládá bomba

Hostage- rukojmí

Skill- umění být dobrý

Defuse- zneškodnění bomby

Defuse kit- balíček pro zrychlení zneškodňování bomby

Safe zone- bezpečná zóna, kam se odvádí rukojmí

Spectator- člověk, který hru sleduje

Admin- majitel herního serveru

Ban- omezení hrát na serveru

Perma ban (VAC) trvalé omezení hrát na serveru

IP ban- omezení připojení pomocí Vaší IP adresy

Shop- obchod, kde se kupují zbraně

Time- časomíra

Jail- vězení

Deathmatch- mód hry (možnost oživení)

Headshot- zabití střelou do hlavy

Kill- zabití

Knife- nůž

Hack- nepovolený software

Hacker- hráč, který používá nepovolený software

Zoom- přiblížení se sniperem

Scope- zaměřovač

No-Scope- zabití se sniperem bez použití zaměřovače

Sniper- odstřelovací puška

AB- automatické zaměření na hlavu (aimbot)

WH- vidění přes zdi (wallhack)

SH- zvýšená rychlost (speedhack)

Csko- Counter – Strike

Bot- hráč ovládaný počítačem

 

Podobné hry

Podívejte se níže na podobné hry Counter – Strike.

Seznam podobných her

  • Counter – Strike: Global Offensive
  • Counter – Strike: Source
  • Team Fortress 2
  • Insurgency
  • Ravenfield
  • Squad

Team Fortress 2

Tf2 je online týmová hra z pohledu první osoby. Hra se řadí mezi ty akčnější, kdy s postavami různých charakterů bojujete proti ostatním hráčům. Hra byla spuštěna roku 2007 společností Valve Corporation. Hra je více animovaná, ale velmi lákavá. Každá postava má svůj vlastní styl hry, své výhody i nevýhody a své zbraně. Opět zde máme více typů her, kdy se určitě zabavíte. Hra je vhodná i pro menší děti.

Squad

Squad je online týmová akční hra z pohledu první osoby. Hra se odehrává ve vojenském prostředí, kdy na každé straně je 50 hráčů. Každý hráč má daný svůj úkol, který by měl splnit, jestliže chce vyhrát. Dále tu máme možnost 1 velitele, který řídí celý svůj tým. Celá hra je zaměřena na pěchotu a jejich výzbroj. Hra je vhodná pro vojenské nadšence, kteří si ji určitě zamilují, nebo ostatní hráče, kteří mají rádi týmovou spolupráci.

Counter Strike: Global Offensive

CS:GO je zatím posledním pokračováním úspěšné online akční střílečky. Odehrává se opět z pohledu první osoby. Oproti CS 1.6 je tato hra velice vylepšená. Nalezneme tady výbornou grafiku, unikátní systém hodnocení podle dovedností, několik herních módů, exklusivní speciální vzhled zbraní neboli „skiny“, přidání některých zbraní a výbavy nebo možnosti sledování turnajů na celém světě. Hra je velice populární, kdy nejlepší hráči na světě bojují na nejprestižnějších turnajích o peníze a slávu. Hru si oblíbí snad úplně každý, kdy prožije neskutečný zážitek při online hraní.

Na závěr

Hra Counter – Strike 1.6 je výborná hra spíše pro starší počítače. Momentálně její oblíbenost spíše upadá, protože každý si raději koupí hru Counter – Strike: Global Offensive, která je na naprosto odlišné úrovni. Zážitek z hraní této hry je ale skvělý, můžete si zkusit osvobodit nebo hlídat rukojmí, položit nebo zneškodnit bombu nebo eliminovat celý tým. Tuto hru si zahrajete jen z důvodu multiplayeru, jelikož singleplayer této hry je velmi špatný a nezáživný.

Ke stažení je hra zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *