Mariáš zdarma ke stažení

Lidí, co umí hrát mariáš a chodí do hospod ubývá, a tak aby si ho člověk mohl zahrát, nezbývá než hledat alternativní možnosti hraní. Co tím máme konkrétně na mysli? Využít se dá počítač, mobil a tablet, kde je nějaký program respektující pravidla mariáše nainstalován.

Windows

Stolní Windows

Pokud vám nejvíce vyhovuje hraní s myší, můžete vyzkoušet některou z aplikací určených pro klasickou plochu, které fungují na Windows XP, 7 a 8.

Mariáš od Falasoft

Jednoduchý program s velmi jednoduchou, na dnešní poměry bychom mohli možná říci až “retro” grafikou. Svou funkci plní bez problémů, určitou nevýhodou tohoto programu je to, že se částečně jedná o adware, tj. o program který obsahuje několik vložených reklam. Trochu otravné je okno s upozorněním na další aplikaci od téhož autora, které se automaticky otevře při každém spuštění hry a nápisy na balíčkách karet s názvem spřáteleného portálu.

Mariáš od Fialasoft

Odkaz pro download: www.falasoft.com/cs/karty.html

Mariáš od Gantsoft

Jednoduchá aplikace se strohým, ovšem funkčním designem. Výhodou oproti výše zmíněné verzi hry je to, že neobsahuje žádné reklamy. Aplikace je přizpůsobena pro malé monitory, na větších obrazovkách a na monitorech s lepším rozlišením se zobrazuje v menším oknu.

Marias od Gantsoft

Odkaz pro download: marias.webz.cz/download.php

Windows 8

Mariáš pro Windows 8

Majitelé tabletů a počítačů s Windows 8 (případně 8.1 a vyšším) si mohou zahrát hru upravenou pro prostředí metro s poměrně dobrým herním prostředím. Hra je celkem dobře přizpůsobena pro hraní na dotykové obrazovce, obsahuje i poměrně propracované animace – celkově se jedná o jednu z nejlepších alternativ, které jsme testovali.

Odkaz pro download: apps.microsoft.com/windows/cs-cz/app/marias/f2b4aa8b-ac3b-4880-adf1-270b3a049a21

Windows Phone

Pro Windows Phone zatím žádná odpovídající aplikace v současnosti bohužel neexistuje.

Android

Pro mobily a tablety s Androidem existuje v současnosti jedna aplikace, dostupná za mírný poplatek z Google Play – Mariáš od PP Software. Bohužel, hra nerespektuje naprosto přesně pravidla mariáše, nicméně i tak je hratelnost poměrně slušná. Grafika příjemná a dobře sedí k mariášové tématice.

Google Play

Odkaz pro download: play.google.com/store/apps/details?id=com.marias

iPhone a iPad

Pro iOS také existuje důstojný zástupce hry mariášového typu, v App Store ji najdete pod názvem Marias. Velmi příjemná grafika a herní prostředí hry z ní dělá zřejmě nejlepší možnou alternativu pro tuto platformu. Hra existuje jak ve verzi iPhone, tak i v “HD” verzi pro iPad.

Mariáš pro iOS

Odkaz pro download: itunes.apple.com/cz/app/marias/id541394050?mt=8

2 komentářů k Mariáš zdarma ke stažení

  1. Poradíte prosím :: rád bych si zahrál s počítačem zdarma MARÁŠ všude je samá reklama a nemohu se orentovat všude se musí člověk zaregistrovat / asi pro kontrolu obyvatel / jak na to ? Díky za odpověď sykora.pet@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *