Internet zdarma

V dnešním článku jsme si pro vás připravili typ na opravdu zajímavou službu: internet zadarmo! Bohužel, této služby můžete využívat jen tehdy, pokud jste obyvatelem městské části Praha 4 (nebo pokud se tam nacházíte).

Ač se to zprvu může zdát opravdu neuvěřitelné, projekt bezdrátová Praha 4 je zcela skutečný a plně funkční. Zastupitelé této městské části si od projektu slibují lepší počítačovou gramotnost a pomoc studentům ze sociálně slabších rodin, jelikož internet studentům školu opravdu dosti ulehčuje.

Pokud tedy máte počítač, notebook nebo jiné zařízení vybavení wifi přijímačem a toužíte využívat této služby, stačí se registrovat na stránkách projektu, následně potvrdit registraci emailem (do emailové schránky se bohužel bez internetu nedostanete, bude tedy potřeba zajít si ke kamarádovi nebo do internetové kavárny) a tato služba vám bude zpřístupněna. Jakmile se přihlásíte, můžete začít využívat této internetové služby. Přihlášení bude aktivní na 12 hodin, poté je třeba se znovu přihlásit.

Jelikož by to byla velká rána pro tzv. komerční internet, který si můžete zakoupit od společností, jako je UPC a O2, musí být tato služba nepatrně omezena.

Omezení spočívá v tom, že se nedostanete na všechny weby a nebudou přístupné všechny služby s internetem spojené.

Nebude pro vás žádný problém podívat se na stránky úřadů, do emailové schránky, na vyhledávače atd. Budete moci dokonce používat komunikační programy, jako jsou Skype a ICQ.

Na druhou stranu nebudete se moci dostat na stránky s pornografickým obsahem, dále pak s obsahem, který se neslučuje se zákony České republiky, jako jsou třeba rasistické stránky, ale rovněž se nepodíváte na stránky, na kterých naleznete u nás tak populární a oblíbené online hry.

Potrženo sečteno, pokud máte například notebook na výpisky do školy, kde nemáte internet, pokládáme toto za chytrou a finančně šetrnou možnost volby, pokud ale máte počítač s připojením k internetu, samozřejmě není to internet úplně plnohodnotný, ale pro většinu použití docela pohodlně funguje.

Další informace o projektu a možnost bezplatné registrace naleznete na samostatné webové stránce projektu: www.praha4net.cz

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.