Recenze: Heroes of Might and Magic Online

Tématem dnešního článku je další ze zajímavých online her, tentokrát se jedná o hru inspirovanou sérií Heroes of Might and Magic. Ke hraní potřebujete počítač s prohlížečem a přístup na internet. Registrace, kterou můžete provést na tomto odkazu, je jednoduchá a hned se můžete pustit do hraní bez dalších prodlev či instalací. Hra má bezchybnou českou lokalizaci a tak je všemu bez problémů rozumět, hrát můžete zdarma.

Z historie série Might and Magic

Historie série sahá až do roku 1984. Tedy zhruba, do doby kdy Bill Gates ještě vyvíjel svůj operační systém Windows někde v garáži v Novém Mexiku. Kam tím míříme? Pro žánr fantasy RPG her je totiž Might and Magic podobně důležitou a definující záležitostí, jako jsou Windows v oblasti operačních systémů.Heroes of Might and Magic Online

Dnes již má Might and Magic deset pokračování a také vznikla série her Heroes of Might and Magic, která v sobě kombinuje RPG prvky s pohybem po mapě a strategickým bojem rozděleným na tahy. Hry Heroes of M&M dosáhly v českých luzích a hájích velké popularity a tato hra se na ně snaží navázat.

Systém hry M&M: Heroes Online

Hlavní herní prvky jsou totožné s výše zmíněnou sérií. Po herním světě se pohybujete hrdinou, máte ve skupině jednotky, prohledáváte mapu a vyhledáváte výzvy. Boj samotný se přepne na hexagonální bojiště, kde můžete používat magické schopnosti svého hrdiny a ovládat vlastní jednotky a spět k vítězstvím, jež dají vzniknout nejednomu hrdinskému eposu.

Heroes Online

Váš hrdina také dostává různé úkoly s odměnami a postupně se jejich plněním a zkušenostmi z boje vylepšují jeho vlastnosti, máte tedy čím dál silnější schopnosti a možnost s sebou vozit více vojáků. Tito se dají kupovat ve městě, kde se jejich počty postupně doplňují. Přesto je základním předpokladem úspěchu limitovat ztráty v boji, pokud možno co nejvíce, protože tempo doplňování není zrovna nejrychlejší.

Graficky je hra velice povedená, mapa je vyvedena spíše v pastelových odstínech a neřeže do očí, jako některé tituly s vysoce kontrastními a sytými barvami (většinou komiksového stylu a asijské provenience). Ovládání je velice jednoduché a ten, kdo někdy hrál jakoukoli z her série Heroes of M&M, nebude mít sebemenší problém.

Multiplayer prvky

Jak mnoho lidí asi tuší, programování umělé inteligence je velice nevděčná práce. Lidskému hráči obvykle netrvá dlouho ji překonat. Proto je kvalitní multiplayer nutností pro udržení zábavy po delší dobu. Toto v M&M: Heroes Online nepochybně platí.

Každého hráče, kterého potkáte, můžete vyzvat k souboji, ten ho však nemusí přijmout, nemusíte se tedy bát, že vás budou terorizovat o mnoho „naexpenější“ hráči. Později, až vy sami budete chtít, se můžete zapojit do ligových soutěží a bojovat s nejsilnějšími hráči ve hře.

V M&M: Heroes Online je řada žebříčků sledujících všechny možné hodnoty, a tak pokud se vám bude dařit, jistě se brzy najdete v některém z nich na horní pozice.

Závěrem

Zahrát si M&M: Heroes Online určitě doporučuji, pro fanoušky této série obzvláště. Hra je velice příjemná, pro pohyb mezi lokacemi lze používat portály, které šetří spoustu času. Dále si můžete pomoci dokupováním bonusů (hra se živí mikrotransakcemi, jak již dnes bývá zvykem), to však není nutné a M&M: Heroes Online si můžete užít zcela zdarma. Vyzkoušet ji můžete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *