Kde stáhnout hudbu

Líbí se vám nějaká písnička a nevíte, kde si jí stáhnout? Tento článek obsahuje užitečné rady, jak a kde najít mp3 skladbu a jak jí stáhnout do počítače.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Kde hledat a odkud stáhnout skladby mp3

Pokud se Vám líbí nějaká hudební skladba a chtěli byste si jí stáhnout z internetu, tak jediné co potřebujete je znát alespoň její název, či jméno interpreta. V poslední době mám velmi dobré zkušenosti se stránkou mp3s.nadruhou.net , kde najdete skoro každou skladbu, na kterou si vzpomenete. Pro vyhledání mp3 skladby na tomto webu můžete využít buď vyhledávání na úvodní stránce, nebo kliknout na záložku MP3, kde máte rozšířené možnosti vyhledávání a seřazení výsledků dle různých kritérií.

Pokud najdete mp3 skladbu kterou jste hledali, klikněte na její název s interpretem (vedle kterého je obrázek malé diskety). Po kliknutí na tento odkaz se otevře nová stránka, kde si můžete zvolit, jestli si chcete danou písničku pouze přehrát, nebo stáhnout do počítače.

Tyto stránky můžete navštívit, i když nechcete stáhnout nějakou konkrétní skladbu. Díky žebříčku nejstahovanějších mp3 skladeb za týden se můžete kouknout, o jaké skladby je největší zájem a které jsou právě „in“. Pro inspiraci, jaké skladby jsou právě „in“ mohou také posloužit výsledky hitparády t-music chart, které naleznete například na stránkách Evropy2 , kde si můžete skladby rovnou také poslechnout (ale pro jejich stažení zase musíte jít na stránku mp3s.nadruhou.net a vyhledat skladbu zde).

 

Stahování celého alba

Pokud nechcete stáhnout jen jednu skladbu, ale chtěli byste si například stáhnout celé album oblíbené skupiny nebo interpreta, můžete jej stáhnout na některém serveru pro sdílení dat, jako je například uloz.to nebo hellspy.cz. Na těchto webech zadáte na úvodní stránce do pole pro vyhledávání co nejpřesnější popis položky, kterou chcete stáhnout, což znamená v případě celých CD disků název CD a jméno interpreta, popřípadě skupiny a kliknete na tlačítko vyhledat. Z výsledků vyhledávání si vyberete položku,která co nejvíce odpovídá položce, kterou jste hledali. Celá CD jsou většinou uložená na serverech jako komprimovaná složka (s koncovkou .rar nebo .zip ) a jejich velikost by se měla pohybovat v desítkách megabajtů (MB). Po stažení do počítače už jen stačí komprimovanou složku rozbalit například pomocí programu WinRAR a uvnitř složky naleznete jednotliví skladby z daného alba a dále se také do složky občas přidává obrázek obalu daného CD.

Šrámi92

3 komentářů k Kde stáhnout hudbu

  1. Zajímavé, že já na mp3s.nadruhou.net skoro nikdy žádnou písničku nenašla (y)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *