Jak číst knihy v Google Books přes mobil

Chtěli byste si číst ebooky přes váš mobil nebo tablet a pořád nemůžete najít dostatek knih ke stažení v ePub, abyste si je mohli stáhnout? Pomůže vám tento návod.

Tento jednoduchý a zatím u nás málo známý postup vám umožní listovat databází knih dostupných v knižním vyhledávači Google Books bez toho, abyste si je museli stahovat, stačí když budete s mobilem pře Wifi nebo GPRS/3G připojeni na internet. O co jde?

Mimo klasické verze pro čtení na počítači existuje i verze Books určená pro prohlížení na mobilech s větším displejem (jako jsou  telefony s Androidem, iPhone, Blackberry a vyšší řady Nokií). Stačí do internetového prohlížeče ve vašem mobilu zadat následující adresu: http://books.google.com/m – případně by mělo stačit i jen books.google.com, přesměrování na upravenou verzi by se mělo provést automaticky.

Výhodou je, že se rovnou načítají pouze publikace, které se dají přečíst celé, nevýhodou oproti klasickým elektronickým knihám samozřejmě to, že je potřeba být k dočtení celé knihy neustále na internetu, a pak také samozřejmě omezený počet knih, který je tímto způsobem dostupný. Na druhou stranu, není tu na rozdíl od klasických elektronických knih v PDB nebo ePub problém s obrázky, ilustrace jsou standardní součástí všech publikací, ve kterých nějaký obrázek naskenován byl.

Služba zatím není ani do češtiny přeložena, takže české ebooky byste zde hledali marně. Anglicky psanou klasiku z 19. století a starší zde však najdete celkem bez větších potíží.

Rate this post

1 komentář k Jak číst knihy v Google Books přes mobil

  1. dobry navod, ale taky iPhone má už aj aplikáciu, kde je možné sťahovať a čítať knihy…. neviem či je to od google books alebo z iného zdroja, ale sú tam len také klasiky čo som zatiaľ našiel po anglicky. Ta aplikacia sa vola iBooks.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *