Vyhledávání písničky podle melodie

Znáte melodii a nevíte jak se jmenuje písnička, ze které je? Tento program vám po zazpívání najde, o jakou píseň jde.

Zrovna posloucháte rádio a už tam zase hrají tu proklatou píseň? Tu kterou tak zbožňujete a hltáte plnými doušky, leč nikdy nestihnete název písně a interpreta? Tu která vám vždy spustí v hlavě obsedantní myšlenky nad tím, kde byste píseň mohli nalézt, kdo by ji asi tak mohl zpívat? Nebo snad máte na serveru YouTube oblíbené video ve kterém je krásná skladba, ale opět se autor neobtěžovat napsat, jak se skladba jmenuje? S programem Tunatic už se do této prekérní situace nikdy nedostanete.

Těžko říct, proč program není příliš známý. V jeho jednoduchosti a účelnosti je pro milovníka hudby opravdu nemalé kouzlo. Je velice snadný na ovládání, stačí pro něj pouze jedno tlačítko, což sebou přináší další výhodu v podobě malého místa, které program na vašem harddisku zabere.

Pomocí tohoto programu, připojení k internetu a vašeho mikrofonu totiž zjistíte, jak se ta nebo ona píseň jmenuje – ve valném počtu případů hned na první pokus. Je to snadné: po stažení a instalaci programu Tunatic, který je zdarma, prostě jen zpustíte danou hudební stopu nebo počkáte, až ji budou opět dávat v rádiu, následně spustíte program, přiložíte mikrofon k vašemu reproduktoru a zmáčknete tlačítko Search v podobě ikony s lupou. Pokud program skladbu rozpozná, podá vám nejen informaci, o jakou skladbu se jedná, kdo ji nazpíval, ale dokonce vám i nalezne na internetu stránku, kde je možné skladbu stáhnout. Funguje i na operačním systému Mac OS. V případě že program zvolenou skladbu nerozpozná, bude vás informovat, proč se tak stalo a poradí vám, co máte dělat, abyste ji při opětovné zkoušce hledání nalezli. Například, že je něco v nepořádku s vaším mikrofonem.

Web programu: www.wildbits.com/tunatic/

Rate this post

2 komentářů k Vyhledávání písničky podle melodie

  1. Tento program mě velice zajímá, jelikož dost často mi zní v hlavě melodie nějaké písničky a nemohu si vzpomenout na její název. Jediný problém je, že neumím moc zpívat, proto bych potřebovala, aby program reagoval třeba na moji hru na flétnu. Moje irská flétna je jediný způsob, jak se mohu hudebně vyjádřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.