Ovládání mobilu hlasem

V tomto článku se podíváme na vylepšení pro operační systém android a oblíbený  mobilní telefon iPhone od firmy Apple.

Nyní si už povíme, s čím novým se tyto špičky mobilního průmyslu vytasily. Jak možná víte, před časem Google vytvořil a umožnil používat jistou testovací verzi nové možnosti ovládání těchto mobilních telefonů pomocí lidského hlasu. Čeština se stala teprve desátým jazykem, který androidy a Iphony rozpoznají.

Ovládání hlasem je přizpůsobeno a určeno jen pro některé funkce, jako je internet, hledání v mapách, psaní SMS zpráv atd. Věděli jste například, že internet v současnosti více využívaný skrze mobilní telefony podobná zařízení, než přes počítač? No opravdu je tomu tak, více připojení je z telefonů. Tato nová funkce poskytne uživatelům lehčí a hlavně rychlejší ovládání, což je u internetu nebo psaní SMSek velice důležité (stačí se podívat na oblíbenost slovníku T9 nebo swype).

Tento projekt rozhodně není chvilkovým výmyslem, ale výsledkem několikaměsíční práce a snažení mnoha lidí a lze očekávat nejen jeho další vývoj, ale rovněž obrovskou popularitu. Bezpočet lidí, kteří nahrávali příkazy v různých podmínkách a v různě hlučeném prostředí a další testování stály za tisíci člověkohodin, které se v tomto projektu musely udělat.

Jak mobilu diktovat

Celá tato aplikace funguje tak, že mobilní telefon přepošle zvukovou stopu na server, kde je dešifrována na text, který se vám obratem zobrazí na vašem displeji.

Tuto funkci zatím mohou vyžívat majitelé telefonů se systémem Android 2.1 a novějších (tedy mobily značek Sony Ericsson, Samsung, LG, HTC a další), aplikaci lze stáhnout pro iPhone či nově také pro iPad, stačí mít službu Google Mobile App. Více o této službě a pro možnost jejího poslání do vašeho telefonu klikněte zde: www.google.cz/mobile/google-mobile-app

Pokud vás tyto možnosti zaujaly, pak neváhejte pomožte vývoji projektu tím, že ho podpoříte a budete používat i když vám třeba ze začátku nebude fungovat na sto procent. Právě díky tomu, že uživatelé nahlásí drobné chybky a sdělí své nápady a názory, pomohou dalšímu vývoji.

Kristýna Jahnová

Rate this post

3 komentářů k Ovládání mobilu hlasem

  1. Dobrý den,

    To psaní sms pomocí hlasem,můžete to prosím upřesnit? Děkuji 🙂 Chápu to,ale prosím o přesnější vysvětlení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.