Co je to HOAX?

Možná tento termín neznáte, ale určitě jste se s ním už setkali. Jedná se o jednu z nepříjemností spojenou s používáním internetu: řetězové zprávy. Co tedy přesně HOAX je? Je nebezpečný? Tyto a další otázky zodpovíme v následujícím článku.

Co rozumíme pod slovem HOAX?

HOAX anglické slovo označující mystifikaci. V počítačové terminologii slovem HOAX nejčastěji označujeme výstražnou informaci (nejčastěji formou emailu), která varuje před neexistujícím nebezpečným virem, nebezpečím apod.

Jak HOAX poznáme?

Varuje nás před nebezpečím, nejčastěji virovým, které bývá barvitě vykresleno s často absurdními prvky. Odvolává se na celosvětově velice známé a důvěryhodné zdroje. A hlavně nabádá k dalšímu rozesílání.

Je HOAX škodlivý?

Rozhodně! Komu by bylo příjemné přihlásit se do své emailové schránky a půl hodiny mazat tuto nevyžádanou poštu? Nám tedy rozhodně ne. Dále tyto zbytečné zprávy zatěžují servery a linky. Šíření HOAX kolují emailové adresy a kuli tomuto řetězci se k vaší adrese může dostat téměř kdokoli, tudíž je to ráj pro spamery.

Není nezákonný?

Bohužel ne, ale jeho rozposílání je v rozporu s pravidlem Netikety- pravidla chování a komunikace na internetu.

Pokud máte podezření, že jste se stali příjemci HOAX, v žádném případě ji dál nešiřte a informujte odesílatele, jelikož často si lidé ani neuvědomují, čeho se dopouštějí.

Pro další informace můžeme doporučit český web: http://www.hoax.cz/hoax/

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *