Jak inzerovat na internetu

Zapnete internet a vidíte všude samou reklamu. Jak to vlastně všichni dělají, že ru reklamu online dávají? Podíváme se na možnosti, jak můžete na internetu inzerovat i vy.

Reklama zdarma

První možností využití internetu k inzerování jsou samozřejmě různé záležitosti a možnosti využití toho co je k dispozici zadarmo. To nám umožní samozřejmě internetové bazary, za mírný nebo občas i nulový poplatek pak různé aukce, z nichž u nás je nejzajímavější možností zejména aukro, kam se stačí zadarmo zaregistrovat a máte přístup do největšího online aukčního prostoru v Čechách.

K prezentaci a inzerci se ovšem nemusíte omezovat jen na cizí weby, není samozřejmě od věci udělat si třeba vlastní reklamní web nebo blog, celé webové stránky si můžete vytvořit zdarma, a zde prezentovat vaši inzerci. Výhodou je samozřejmě to, že vaše vlastní stránky na internetu pak zůstávají dlouhodobě a nejsou pak smazány, jako se to děje běžně po určité době při inzerování v bazarech nebo aukcích.

Profesionální inzerce

Pokud to však myslíte s inzerováním na internetu trochu víc vážně, budete přeci jen muset několik málo finančních prostředků na to vynaložit. Takže místo webu zdarma asi bude lepší založit si vlastní plnohodnotný web, případně eshop na některém hostingu (jak vybrat hosting se můžete dočíst zde). Takovýto web je vhodné naplnit také odpovídajícím obsahem, není od věci nechat si napsat texty na stránky profesionálem, který napíše texty tak, aby se stránky návštěvníkům dobře četly a přitom se i dobře umisťovaly ve vyhledávačích – tomuto druhu psaní se říká copywriting a zařídit vám to může třeba tato firma.
Když se pak podíváme na formy inzerce umisťování reklamy na cizí weby, máme tu v první řadě systémy, kde se platí za to, když někdo klikne na váš inzerát (tzv. PPC reklama) – sem patří především reklama na Seznamu Sklik a reklama na Googlu Adwords – u každé z nich je minimální částka pro inzerci zhruba 1000 Kč, takže stačí si nabít účet v příslušné službě a můžete si to celkem bezbolestně vyzkoušet. Tato reklama se pak zobrazuje ve vyhledávačích a pak ještě na síti partnerských stránek (Sklik třeba na Novinky.cz, Adwords zase např. na YouTube).

Existují samozřejmě i další formy. Pokud by vám například víc vyhovovalo, kdyby o vás někdo napsal článek, pak stačí se zaregistrovat v systému Placla, tady zadat téma článku které požadujete, a pak nechat psát weby o tom, co potřebujete.

Poslední možností je pak přímé oslovení některého webu, co se vám líbí přes nějaký takovýto kontaktní formulář a dojednat si reklamu na něm a formu přímo s jeho provozovatelem.. Takto tedy můžete třeba umisťovat bannery nebo více článků, prostě vše už je věcí individuální dohody.

Rate this post

9 komentářů k Jak inzerovat na internetu

 1. Dobrý den,
  jsem úplný začátečník v podávání inzerátů. Můžete mi poradit, kde mohu začít inzerovat? Hledám nové členy pro naší společnost, takže pracovní portál. Potřebujeme lidi stále, takže nějaké inz.portály, kde je vysoká návštěvnost. Neplacené podávání inzerátů moc dobře nefunguje. Děkuji Šandrová

 2. I na našem bazaru můžete inzerovat zdarma, nemusíte se registrovat, jen vyberete kategorii, napíšete inzerát. Jediným povinným kontaktním údajem je email, na který vám přijde potvrzení o vložení inzerátu.

 3. Přehledná inzerce na internetu zdarma Internetový bazar vám umožní vložit váš inzerát bezplatně a viditelně pro tisíce či desetitisíce lidí. Potřebujete se zavit nepotřebných, ale stále funkčních věcí? Nebo naopak chcete něco levně koupit? Pak takovou inzerci určitě využijte. Vše se dá vyřídit pohodlně od vašeho počítače nebo i prostřednictvím mobilního telefonu. Inzerovat se stále dá i zastaralejšími způsoby, například v novinách nebo ve vývěskách, ale internet dnes vede. Přístup k němu má už téměř každý, vyhledávání je rychlé, přehledné, s možností filtrování toho, co vás zrovna zajímá. Navíc je vložení textu, fotografií a správa inzerce zdarma. Zpoplatněno je pouze zvýraznění nebo topování inzerátů, to ale využít nemusíte, pokud nechcete.
  http://www.all-bazar.cz

 4. Dobrý den,

  jsem sedmdesátiletá baba a v těchto dnech mi zemřel manžel. Ráda bych dala nějaké inzeráty ,že daruji nějaké věci nebo za malý obnos prodám. Musím taky stěhovat do menšího bytu a tak bych ráda něco nafotila a dala na bazoš jak tady uvádíte.
  Budu velice ráda, když mě poradíte postup co a jak.

  Srdečně zdravím Dostálová

 5. Potřebujete půjčku, abyste mohli platit účty nebo začít podnikat? Můžete mě nyní kontaktovat pro více informací. Pastornilson552@gmail.com

 6. Nám třeba na našem webovém portálu hodně zafungoval sběr emailů za odměnu (rozesílali jsme ebook) a nyní přes newsletter, který jsme nastavovali přes podrobný návod na https://napovime.cz/navod/jak-vytvorit-newsletter/ a jsme nadmíru spokojeni s tím, jak se to dá trackovat a analyzovat přes různé nástroje 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *