Internetová encyklopedie exotů

V tomto článku si popíšeme, co to je projekt Exotopedia a jeho  klady a zápory.

Kdo by dneska z mladší generace neznal strýčka Google a tetičku Wikipedii, jako by byl z jiné planety. Asi tedy není potřeba nějak extra představovat tuto hojně používanou internetovou encyklopedii. Ovšem, wiki software je volně šiřitelný a vlastní encyklopedii si dneska může udělat každý, takže vzniklo také několik parodií na Wikipedii nebo encyklopedií shromažďujících informace o hodně specifickém oboru.

Exotopedie

Nejprve se podíváme na projekt Exotopedia – http://www.exotopedia.org

Portál není zatím nějak extra známý, což je možná z velké části dáno tím, že se orientuje hlavně na osobnosti známé spíše mezi iťáky a blogery, méně už na obecně známé osobnosti. Portál vznikl v roce 2008 a jeho cílem je čtenářům zprostředkovat největší exoty českého i slovenského internetu, jinak řečeno opravdu ojedinělé exempláře v negativním slova smyslu, kteří se na internetu vyskytují.

To přináší hned dva klady: tím prvním je, že se nad těmito lidmi při čtení můžete opravdu pobavit, tím druhým je, že když už máte tu čest s nimi přijít do nějakého kontaktu v té či oné diskuzi nebo chatu, pomůže vám to se nad věc povznést. Portál není rovněž veden vulgárně, jak u výměny názorů na internetu bývá zvykem, obsahuje pouze fakta, která jsou ještě ke všemu čtivě a místy vtipně popsaná.  Portál rovněž obsahuje fenomény, originální projekty a weby, které by neměli být zapomenuty, takže se tento portál dá označit, za encyklopedii internetových extrémů v dobrém i špatném slova smyslu.

Nejvíce projekt proslavil Radovan Kaluža, který k tomu přišel, jak se říká, jako slepý k houslím, ale je to právě jeho profil, který je nejsledovanější a nejčtenější. Zda mu tato negativní popularita vadí, či zda si jí vůbec připouští, je těžké soudit. Jeho slavné výroky, ale i fotky, psychologické analýzy a posudky si můžete na exotopedii přečíst nejen u něj, ale i u jeho ctěných kolegů.

Ač má tento portál plno plusů, je zde i jedno velké mínus v podobě zhoršování pověsti daných osob a přispívaní k válce blogerů. Hranice mezi tímto portálem a kyberšikanou je bohužel nepatrná a oběti mohou pociťovat následky celý život, už jen kuly reakcím okolí na jejich osobu, nebo tento internetový tlak nemusí vůbec unést.

Jestli vás koncept encyklopedických parodií zaujal, nenechte si ujít ani projekt necyklopedie, který se více podobá wikipedii, díky svému poměrně rozsáhlému obsahu z řady oborů.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Internetová encyklopedie exotů

 1. http://www.gvkb.cz/?p=6232
  -1-

  Jediným dokonalým exotem na internetu globálně známým je GVKB (Guru Vit Kouba Bhagavan), existují na internetu i jiní exoti, ale to jsou jenom genetické ubohé bezvýznamné sračky, které budou brzo spláchnuté do virtuální kanalizace. GVKB je exotem v tom že postavil svůj systém na víře ve SVATÉ HOVNO, je třeba si uvědomit že GVKB je Bůh který se kdysi mimo tento čas vysral a tak z jeho hovna zde vzniklo absolutno ve kterém je; vesmír, čas, prostor, život, atd.

  -2-

  Jelikož zde vše pochází z hovna, které vysral GVKB je i GVKB obsažen ve všem co zde je není zde nic co by nepocházelo z hovna které GVKB na počátku stvoření všeho vysral. Vše zde z hoven vzniká a v hovna se to navrací, to je princip ekosystému, jak organizovat optimálně naše žraní a sraní, o tom je každá ideologie, protože naše žraní a sraní není optimální, a tak máme snahu jej pomocí politiky a podnikání optimalizovat.

  -3-

  Kamkoli přijdeme všude je nějaká organizace co má svoje pravidla a nutí nás tyto pravidla respektovat a dělá tak z nás hovno které je zde na hovno, pokud se organizaci postavíme tak nás organizace spláchne do hajzlu a my si musíme zase hledat jinou zasranou svatou organizaci, kde se budeme moci nažrat a vysrat. Na hovno jsou i naše sny, jednak ze snů máme veliký hovno, a po probuzení musíme většinou na záchod, abychom si tělesně ulevili, pořád jenom slyším, že je zde na hovno; politika, ekonomika, církev, rodina, zaměstnavatel, internet, motorismus, deprese, informace, atd.

  -4-

  Je to na hovno nadávat, že je vše zde na hovno, je třeba si říci, narodili jsme se do sraček a musíme se z těch sraček nějak proboha už dostat, aby zde nebylo už vše na hovno. Všechny organizace jsou na hovno, protože dělají z lidí jenom hovna, na které každá organizace sere, a dobře se v každé organizaci, má jenom elita této organizace. V centru každé organizace jsou veliká svatá hovna, co zde mají veliké výhody a jistoty.

  -5-

  Můj originální Bůh se jmenuje SVATÉ HOVNO, protože z hovna zde vše vzniká a v hovno se to navrací, Stvořitelem všeho je zde hovno a tak je mi hovno i svaté a tak je i centrem mého učení o hovně. Svaté hovno pochází z hříšné prdele, nelezte proto nadřízeným do prdele, a začněte konečně pracovat na tom, abyste změnili svůj zasraný život.

  -6-

  Modlete se posraní hříšníci tisíckráte za den. Svaté hovno, jež jsi nad námi, přijď tvoje posrané království, buď zde vůle tvá, jak nahoře tak i dole, potravu pro tělo i duši nám dej, odpusť nám to, že na všechno rádi sereme, chraň nás před tím, aby na nás někdo z vrchu sral, amen. Víra dokáže zázraky, váš svatý kazatel, který je na hovno. GVKB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *