Jak se zpovídat přes internet

Přečtěte si něco o dalším originálním webovém projektu, který by vám mohl být v určitých chvílích nápomocný.

Občas se člověk dostane do těžké situace, která se může na první pohled jevit jako bezvýchodná a osudová. Občas uděláme chybu, které litujeme, ale která nelze vrátit a kvůli které musíme občas nést opravdu tvrdé následky. Co udělat v takové situaci?

Pro většinu lidí je těžké mluvit o svých problémech, maskovat opravdové pocity a emoce před společností se učíme už ve velice mladém věku, jedná se o jakýsi obranný mechanismus, přirovnali bychom to až k zákonům džungle, jinak řečeno společnost se řídí heslem, že slabý je nepotřebný a my na to reagujeme a vnímáme slabost jako zranitelné místo, které je potřeba zamaskovat. Zapomínáme ale na to, že i tyto slabosti z nás činí lidi. Rovněž pak zapomínáme na to, že problémy je třeba nejen řešit, ale i ventilovat.

Pokud patříte k těm, kteří o svých problémech nedokážou mluvit ani před svými nejbližšími nebo vám prostě jen momentálně nějaká ta vrba chybí, máte pár možností.

Jestliže si potřebujete jen ulevit a svěřit své problémy dál, doporučuji je hodit na papír či do Wordu. Může se to jevit směšně, ale opravdu se vám uleví, nevýhodou ovšem je, že zde chybí tzv. zpětná vazba. Ulevíte si, ale nenaleznete řešení.

Druhou možností je váš problém napsat například do internetové zpovědnice: www.zpovednice.cz

Nemusíte se stydět či obávat, prostě naprosto upřímně a anonymně rozepište, co vás trápí, a čekejte, až vám nějaká dobrá duše pomůže s řešením.

I zde se bohužel najdou idioti, kteří se vlastní problémy bojí řešit a tak se raději navážejí a urážejí ostatní či jejich problémy. Nad takové individua se lze jen povznést, věřte, že zpětnou vazbou byste ho jen podnítili k hádce.

Přejeme vám, abyste našli řešení na všechny vaše trápení a to jakýmkoliv způsobem.

Kristýna Jahnová

1 komentář k Jak se zpovídat přes internet

  1. dobry den, za milovala sem se do jedno ho kluka ale driv chodil s moji sestrou .. viznaval my lasku rikal ze se zamiloval do meho usmevu ze je semnou stastej ze ho umim rozesmat atd. nevim jestli mu mam verit proto ze je krasnej a dostane jakou koliv holku .. bili sme venku bily tam kamaradi i on vubec semnou nemluvil ale par krat sem ho zastihla jak namne koukal a postavil se vedle mne a ja sem sla od nej pric aby si kamaradi neco nemisleli, jak sem sla domu tak my napsal jestli jsem us doma atd. napsal my proc sem nemluvila oco slo . a kdy pujdem spolu sami ven takhle to nejde ty ani nemluvis. a ja sem mu napsala asi nikdy a on si delas srandu ne. a ja ne mislim to wazne .. a on Dělej co chces já newim co vlastně chces . 🙁 a ja sem mu napsala vis co chci abys my us nikdy nepsal nestojis my zato ,, a on my napsal dobre no ,, a us si spolu nepiseme skoro try dni den a noc na neho mislim a sem stoho na dne newim co mam delat potrebuju poradit moc vam zato budu vdecna dekuju as my otpovite tak my to prosim poslete na email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *