Jak si přidat stránku mezi oblíbené položky

Jak si přidat stránku do záložek mezi oblíbené weby. Organizace oblíbených stránek v Internet Exploreru a Mozille Firefox.

Jak si přidat stránku mezi oblíbené – návod pro Internet Explorer

K přidání stránky mezi oblíbené v Internet Exploreru slouží tlačítko s hvězdičkou a plusem, které naleznete v levém horním rohu okna prohlížeče. Alternativně lze také použít klávesovou zkratku Ctrl+D. Objeví se dialog, ve kterém můžete vybrat, kam se má stránka založit. Jednotlivé odkazy lzeuspořádávat v tematicky pojmenovaných složkách, například Cestování, O počítači, aj. a do nich vkládat stránky tak, aby jste vždy mohli snadno dohledat založený web, který hledáte. Pokud nechcete vytvářet nebo vybírat žádnou složku, dokončete přidání do záložek tlačítkem Přidat. Od Internet Exploreru 8 navíc existuje možnost přidat si stránku do záložek přímo přetažením panelu myši do lišty nad vyobrazením obsahu webové stránky.

Přehled založených odkazů pak najdete pod tlačítkem hvězdičky nebo klávesovou zkratkou Alt+K, pozor – může se stát že není vybrán přepínač Oblíbené položky ale třeba Historie, v tomto případě je nutno přepnout na správný panel.

Jak si přidat stránku mezi oblíbené – návod pro Mozilla Firefox

Záložky jsou v Mozille Firefox organizovány v hlavní nabídce menu pod samostatnou volbou Záložky. Stránka se do oblíbených přidá opět kombinací Ctrl+D, pokud chcete zobrazit záložku na liště, vyberte složku Lišta záložek. Jiný způsob je chytit panel se jménem stránky myší, přetáhnout ho na lištu záložek a pustit. Dalším způsob je přes adresní řádek prohlížeče, kde je napsána adresa stránky (například https://www.radirna.cz) zcela vpravo stisknout myší šedou hvězdičku. Hvězdička se zažlutí a stránka se tak přidá do hlavní složky záložek.

Oblíbené stránky ve Firefoxu najdete buď na liště záložek nebo v hlavní složce oblíbených odkazů, do které se dostanete přes volbu Záložky > Naposledy přidané.

Rate this post

5 komentářů k Jak si přidat stránku mezi oblíbené položky

  1. ztratilise mi oblíbené položky z domovské stranky centrum.Prosím o radu jak obnovit oblíbené položky

  2. Prosím o radu, mám pc s windous8, nevím, jak vytvořit lištu oblíbené položky. díky za odpověd
    Jana

  3. V Internet Exploreru 10, který tam je, se ten panel zobrazí po stisku kombinace Ctrl+Shift+B

  4. Nejdou mne prehravat videa v emailu ktera mne nekdo posle.Nevim si s tim rady vzdy mne to slo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *