Jak zabezpečit přihlašování na Facebook

Jak zabránit odcizení vašeho hesla na Facebooku pomocí zasílání upozornění na email a nastavení potvrzovacího SMS kódu.

Účet na Facebooku je v současnosti jedním z nejvíce hodnotných komodit, kterou na internetu většina z nás má. Důvody jsou poměrně jasné:

 • tato síť je využívána jako adresář kontaktů, které jinde nejsou
 • tyto kontakty lze kontaktovat právě a pouze výhradně zpráv z Facebooku
 • součástí je také zpravidla poměrně rozsáhlý archiv zpráv a fotografií z minulosti, které jinde nejsou
 • mimoto je Facebook používán k přihlašování do dalších online služeb a webů, kam se bez něj dostat nedá

Určitě by se našlo poměrně široké spektrum všech možných dalších důvodů – když si to shrneme, přijít o vlastní Facebook účet není žádná sranda a proto je lepší se tomu snažit za každou cenu zabránit. V tomto článku přinášíme tip na dvě funkce, které dnes již Facebook má, ale jsou poměrně málo využívány, přestože s jejich pomocí je šance na to, že někdo ukradne vaše heslo, prakticky nulová.

Upozornění na přihlášení

Tato funkce je v zásadě spíše než bezpečnostní informativní. Funguje tím způsobem, že vždy, když se někdo (ať už vy, a nebo někdo jiný) přihlásíte ze zařízení, odkud jste se na Facebook ještě nepřihlašovali, dostanete upozornění na email. Typicky – někdo odkouká z klávesnice vaše heslo, jde domů a tam se chce za vás přihlásit. Ovšem – vy hned dostanete email s upozorněním a můžete mu včas zablokovat přístup, změnit si heslo a podnikat další kroky. Na všechny pády je to podle našeho funkce, kterou je dobré mít aktivní.

Zapne se následujícím způsobem:

 • Stiskněte šipečku a jděte do Nastavení účtu
 • V přehledu Nastavení účtu se přepněte na kartu Bezpečnost
 • Na kartě Bezpečnost aktivujte funkci upozornění na přihlášení
 • Vyberte si, zda chcete být upozorňování formou SMS a nebo textových zpráv a dokončete nastavení.

Schválení přihlášení

Druhou funkcí, kterou Facebook pro zajištění bezpečnosti účtu poskytuje, je tzv. schválení přihlášení. Jedná se o princip, který je podobný tomu, když provádíte nějakou transakci v internetovém bankovnictví a banka vám zašle SMS s kódem, který vepíšete do formuláře a operace se může provést. Podobně to funguje i se schválením přihlášení na Facebooku – vždy, když se přihlásíte z nějakého počítače nebo jiného zařízení (mobilu, tabletu), odkud jste se ještě nepřihlásili, vám Facebook pošle SMS s kódem na mobil.

Vzhledem k tomu, že jste to vy a svůj mobil máte v kapse, opíšete kód a schválíte přihlášení. Pokud by však někdo opsal nebo ukradl či jiným způsobem vymámil vaše heslo a chtěl se přihlásit, má smůlu, protože nemůže nijak se k tomuto kódu dostat. Tento kód můžete získat buď formou SMS, a nebo pokud máte iPhone nebo mobil s Androidem, také pomocí aplikace Facebook pro mobil.

Jak si schválení přihlášení nastavit?

 • Stiskněte šipečku a jděte do Nastavení účtu
 • V přehledu Nastavení účtu se přepněte na kartu Bezpečnost
 • Na kartě Bezpečnost aktivujte funkci schválení přihlášení
 • Nastavte telefonní číslo, kam chcete kód zasílat a potvrďte, že vyžadujete schválení přihlašování

4 komentářů k Jak zabezpečit přihlašování na Facebook

 1. ahoj, udelala jsem si toto zabezpeceni, ale uz tri dny se nemuzu dostat na fb, protože mi nepřišla sms s kodem. Nejaka rada? diky

 2. občas se mi to taky stalo, někdy je potřeba o ni požádat opakovaně

 3. poradí mě někdo jak se dostanu zpátky na facebouk?neustále mě píšou že obnovení hesla mám ale stejně mě to nechce pustit i když dám zase nové a zadám ověření včetně tel.čísla tak nic co mám tedy dělat děkuji za odpověd

 4. Nemohu se dostat k svemu uctu na fb.davam heslo a nic i kdyz ho zmenim a potvrdim,nejde to.nechci tento ucet ztratit a prihlasit se.poraďte.diky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *