Jak zkrátit adresu

Služby umožňující zkrácení dlouhých internetových adres. Jak zkrátit webovou adresu.

Určitě jste se už setkali s problémem, kdy jste potřebovali předat adresu na web, kde se nachází nějaká důležitá informace, ale adresa byla v šíleném formátu, třeba něco jako tato:

http://www.mapy.cz/#x=133088175@y=135931832@z=14@mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=v%C3%A1
clavsk%C3%A9%20n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD,%20praha@sss=1@ssp=124834725_127371137
_146264997_145704833

Nezdá se to na první pohled, ale je to problém. Takováhle adresa se nadiktovat nedá, nevejde se často ani na jeden řádek, určitě by se s tím mělo něco dělat. Naštěstí, řešení jsme našli za vás.

Jdem to zkrátit

Na adrese www.jdem.cz stačí vložit dlouhou adresu a přeměnit ji. Výše uvedená se tak může přeměnit na podstatně snesitelnější http://jdem.cz/befz4, která se pohodlně vejde na jeden řádek a už se s ní manipuluje celkem pohodlně.

Zkratka nebo tk

Zkratka.tk jde na věc trochu jinak. Nabízí to samé, ale v podstatě kombinuje několik zkracovačů adres do jedné stránky a rozlišuje adresy na dlouhé a extradlouhé (=adresy na 3 a více řádků), a pak také umí sloučit více adres do jedné. Navíc si můžete extradlouhou adresu zkrátit na adresu typu www.zkracenaadresa.tk.

Vydělávejte zkracováním

Na zkracování adres se dá dokonce vydělat. Ano, i když to zní na první pohled možná neuvěřitelně, je to skutečně. tak. Vydělat na návštěvách přes vámi zkrácený odkaz umožňuje služba Linkbee.com. Jak to funguje? Linkbee.com vám za prokliky vašich odkazů platí, dokonce stačí pouhá návštěva vašeho odkazu. Stačí se na Linkbee.com zaregistrovat a můžete vybrat jeden z typů reklamy, která se před přesměrováním zobrazí, tématickou oblast k níž se článek nebo odkaz vztahuje a pak už jen čekat, až na váš odkaz budou chodit lidé a sčítat dolary. Samozřejmě, nějakých solidnějších výsledků lze dosáhnout jen pokud se odkazování budete trochu věnovat (třeba na fórech, na Facebooku nebo Twitteru), když jednou za čas někomu doporučíte jeden článek, dostanete jen pár centů.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *