Jak koupit letenku

Jak koupit letenku přes internet. Vyhledávače nejlevnějších letenek, jak zaplatit letenku, online check-in a související témata.

Nejlepším způsobem, jak v současnosti koupit nejlevnější letenku, je beze vší pochyby přes internet. Stránky věnující se letenkám můžeme rozdělit do několika kategorií, a každá z nich vám při výběru a nákupu letenky může trochu jiným způsobem pomoci.

Akční letenky, nejlevnější letenky a další akce

Mezi nejznámější weby tohoto druhu patří například www.akcniletenky.com. Tyto weby se vyplatí dlouhodobě sledovat, protože shromažďují informace o právě probíhajících akčních nabídkách leteckých společností, speciální akce a slevové kupóny, nicméně většinou zde nalezenete právě jen informace o těchto akcích a je možné že právě ta destinace, do které chcete letět, momentálně v žádné akci není, při hledání nejlevnější letenky tohoto druhu je proto zapotřebí navštívit web trochu jiného druhu.

Vyhledávače letenek

Zřejmě vám neunikly vyhledávače nejlevnějších položek v internetových eshopech typu Zboží.cz nebo Heureka.cz. Obodobně se dají najít i letenky. Do vyhledávače zadáte rozptyl termínů (například s tolerancí jednoho týdne), ve kterých chcete odletět, a on vám pomůže najít ty nejlepší termíny odletů a zpátečních letů napříč všemi leteckými společnostmi létajícími na zvolené trase, včetně letů s přestupy. Takovýto vyhledávač nejlevnějších letenek najdete například na webu pelikán.cz.

Stránky leteckých společností

Hledat letenky přímo na webech leteckých společností se vyplatí v tom případě, pokud chcete využít nízkonákladové přepravy, tyto letenky se totiž v některých vyhledávačích nemusí podařit najít. Jmenovitě se jedná o tyto společnosti, které momentálně létají do světa z území České republiky:

Ryanair, Click4Sky, SkyEurope, Wizzair, SmartWings a EasyJet.

Jak platit letenku

Nejjednodušším způsobem, jak zaplatit letenku, je použití platební karty s aktivovaným placením přes internet. Dá se však použít i jiný způsob placení, který se při placení přes internet používá (podrobněji o způsobech placení přes internet v tomto článku).

Jak to funguje

Po zaplacení letenky obdržíte email, který se dá použít při odbavení místo klasické letenky (ty se dnes již používají stále méně často). Pokud to jde, zvolte vždy při nastavování parametrů odbavení online check-in, který je vždy levnější než odbavení na letišti. Ten stačí spolu s pasem nebo občanským průkazem předložit a takto se dostat do další fáze odbavování (kontrola kovových předmětů atd.).

Rate this post

7 komentářů k Jak koupit letenku

 1. musím zadávat při koupi letenek on-line čísla pasů,nebo obč,průkazů??RYANAIR

 2. rozhodně ne, stačí jména pasažerů (pokud se v poslední době něco hodně nezměnilo)

 3. Cestujeme za měsíc s Ryanirem taky, může mi někdo popsat nějak celý průběh na letišti s online check in? Přijde mi mail s „letenkami“ a dál?

 4. ukažte jim ten email vytištěný až půjdete dovnitř, vezměte si pasy, to vás tam pustí pracovník Ryanairu, pak celník provádí kontrolu: projdete bezpečnostním rámem (bacha na různé vody a kovové předměty), až se dostanete do prostoru kde se čeká na letadlo… pak čekáte v takovém tom prostoru před odletem, a pak letíte. Na cílovém letišti se už žádná kontrola neprovádí.

 5. díky, já už letěl mnohokrát, jenom nikdy ne s Ryanem a většinou z Prahy….v lednu letíme s kamarády do Maroka z Frankfurtu, tak sem se potřeboval jenom ujistit, jak tohle s nimi probíhá.
  Díky ještě jednou 🙂
  PS: snad platba kartou proběhne 😀

 6. zdravim chci se zeptat jestli jde zakoupit letenka primo na letisti a nebo jen na internetu..? a letim z Londyna do Prahy nevite nekdo o nejlevnejsich letenkach v tomto smeru?? dekuji za odpovedi.. 🙂

 7. Na letišti stále ještě pobočky některých společností také jsou, ale nedá se to tam už moc srovnávat co kolik kde stojí a člověk musí brát, co je 🙂 obecně – čím blíže času odletu, tím dražší letenka. Pokud by ti nevadilo Brno, tak asi nejlevnější tímhle směrem je ryanair (ryanair.com), a jinak zkus ten pelikan.cz tam ti to srovná různé letenky mezi sebou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.