Jak nastavit hezkou url adresu na Facebooku

Návod a postup, jak si nastavit hezký odkaz v libovorném tvaru facebook.com/profil místo složité adresy.

Pokud máte svůj profil na Facebooku,  případně spravujete stránku (Page), možná vám vrtá hlavou, proč všichni mají tak hezkou adresu facebook.com/něco, jenom zrovna vám facebookoví admini přidělili takovou ošklivou nezapamatovatelnou adresu plnou čísel a za několika lomítky.

Pravda je taková, že onu automaticky vygenerovanou adresu profilu přiděluje Facebook všem, ovšem řada uživatelů a stránek si ji už změnila do lépe zapamatovatelné podoby – to je to celé tajemství hezkých URL adres profilů. Jak to tedy udělat, abyste až budete chtít někomu říct vaši facebookovou adresu nemuseli diktovat změť čísel?

Přihlašte se na Facebook a pak zajděte na adresu facebook.com/username – tady si můžete změnit ihned adresu vašeho profilu, a pokud spravujete stránky, pak stačí vybrat ze seznamu tu, které chcete přidělit hezčí adresu, a zkusit, jestli je tato adresa volná.

Pokud nemáte nějaké neobvyklé jméno nebo stránka není věnovaná nějaké speciální značce, je docela možné, že jméno které hledáte bude obsazeno. V tom případě můžete zkusit přidat do názvu nebo jména ještě jedno slovo, případně třeba na konec přidat .cz nebo -cz, ale pozor – jakmile jednou tuto adresu uložíte, už se nedá v budoucnu změnit.

Pro nové stránky (bez fanoušků) se vytvořit hezká URL nedá (zřejmě aby se takto nevyčerpaly adresy na neexistující subjekty), proto pokud máte novou Page, počkejte až naberete pár lidí, a pak teprve vytvořte její hezčí username.

Rate this post

3 komentářů k Jak nastavit hezkou url adresu na Facebooku

  1. měnila jsem na hezkou URL, ale bohužel jsem se překlepla… jde to nějak upravit? změnit?

  2. bohužel to jde udělat jen jednou 🙁 no jedině snad udělat novou a zkusit tam přetáhnout uživatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *