Přehled sociálních sítí

Když se dnes řekne sociální síť je to právě FaceBook, který se vybaví většině lidí – nejedná se ovšem o jedinou sociální síť na světě, existují jich tisíce. Pár takových to síti, pro vás možná neznámých, vám prostřednictvím tohoto článku představíme.

Mezi typické a české servery patří například server Spolužáci, který má v podstatě stejný účel, jako FB v prvopočátku a sice propojit nynější, či dřívější spolužáky. Další server například Lidé, který se už neredukuje pouze na spolužáky, ale podobně jako FB nyní na všechny vaše známé.

Mezi poměrně nový, ale velice populární a rozvíjející se projekt lze považovat český Xteen, jedná se o síť, která facebook, youtube, twitterpropojuje známé i neznámé teenagery české republiky. Sít zpestřují různé soutěže, jako jsou soutěže krásy, soutěže o nejhezčí video apod. Kromě Fotek a videí se zde můžete podělit o povídky a příběhy, inzeráty apod.

Co se týká světových sítí mezi dřívější nejpopulárnější server a v dnešní době ještě stále obstojného konkurenta patří například My Space, nebo Twitter.

Pokud jste kariérista, určitě oceníte síť LinkedIn , jelikož váš profil na této síti vydá za životopis. Sít slouží pro rychlé nalezení práce, nebo naopak nabídku. Takže v profilu místo zájmu jednoduše vypíšete vzdělání, praxe atd. Opravdu zajímavý projekt, který má i v České republice svou nemalou oblibu.

U nás poměrně neznámá síť, která má spíše oblibu ve východních zemí Evropy, nese jméno Hi5 a nese ocenění třetí nejúspěšnější sítě, co se týče unikátních návštěv za měsíc.

Fanoušky hudby určitě potěší síť last.fm, tento server vám bude na základě informací o hudbě vámi poslouchané doporučovat hudbu novou, další písně od oblíbeného interpreta apod. Vaší oblíbenou hudbu pochopitelně sdílíte, jak se server tak i s přáteli.

Zajímavý, ale zdaleka ne ojedinělý projekt MyHeritage vám pomůže vytvořit rodinný strom, když nic jiného doporučujeme si touto zábavnou kratochvíli zkrátit odpoledne. Na jakou větev se dostanete, jak dobře znáte vaše příbuzenstvo?

Existuje také plno zajímavých sítí sdružující lidi podobného vyznání, či stylu, typickým příkladem takového serveru může být vampireFreaks. Seznamte se s komunitou vašeho stylu, vyměňujte si názory, hudbu a emoce, nebo si jen pište s přáteli.

Každá síť má něco do sebe a každému vyhovuje jiný typ, nenechte se tedy ovlivnit okolím a vytvořte si na sítě sami subjektivní názor.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *