Průvodce službami Google

Průvodce službami Google: jaké služby od něj můžete zadarmo používat a k čemu se vám mohou hodit.

Vyhledávání

Google je asi nejpoužívanější internerový vyhledávač. Za jednu z největších výhod pro průměrné uživatele internetu může být považována jednoduchost vyhledávače. V moderní době 21. století, kdy existuje Evropská unie a celý svět je Logo Google postavené z legapropojený, nemusíme složitě vyhledávat zahraniční vyhledávače a doufat v úspěch, Google je schopen vyhledávat po celém světě. Vyhledávání pomocí Google není složité, i když s ním pracujete poprvé, stačí vám chvilka na to, abyste se zorientovali v jeho funkcích a plně ho využili.

Někdy se stane, že nevíme přesně,co chceme najít nebo naopak to víme velmi přesně a chceme vše, co s tím souvisí. K tomu nám poslouží přepínání vyhledávače- v horní části obrazovky se nachází tlačítka Web, Obrázky, Videa, Mapy, Zprávy, Překladač, Gmail a Další. Díky těmto tlačítkům a jejich přepínání najdeme pohodlně i obrázek, video nebo dokonce mapku (pokud třeba hledáte obec nebo nějakou adresu).

Dalším užitečným tlačítkem je Nastavení vyhledávání, kdy si přesně nastavíte kritéria svého hledání- například jazyk vyhledávání, filtr vyhledávání nebo počet vyhledaných výsledků na stránku.Při samotném vyhledávání máte samozřejmě dvě základní možnosti: Vyhledávání Googlem nebo Zkusím štěstí.

První varianta vám otevře nepřeberné množství odkazů, kde je zmíněn vámi vyhledávaný výraz. Druhá varianta vás rovnou přesměruje na nějakou stránku, kde se píše o vyhledávaném termínu, např. vás přesměruje na www.wikipedia.org

Překladač

Další šikovnou funkcí Googlu je Překladač. Odborník na cizí jazyky by z něj rozhodně nebyl nadšený, ale pro rychlý a snadný překlad textu v cizím jazyce bohatě postačuje.

Gmail

Pokud ještě nevlastníte emailový účet, je možné si pomocí Gmailu tento účet zdarma založit a komunikovat se svými přáteli nebo obchodními partnery.

Vlastní domovská stránka

Další zajímavou službou je iGoogle. Po jeho rozkliknutí se vám zobrazí nejrůznější novinky z celého světa včetně vnitřní i mezinárodní politiky ale i ekonomiky a vědy. Také můžeme ihned shlédnout videa na youtube.com, přečíst si počasí nebo přeložit neznámý výraz do mateřského jazyka pomocí již zmiňovaného překladače.

Inzerce a příjem z reklam

Užitečnou možností je pro některé možná vytváření reklam pomocí Google AdWords nebo jejich zveřejňování na vlastních stránkách – AdSense.

Myslím, že Google pokryje nároky každého uživatele internetu a i přes drobé nedostatky s ním budete naprosto spokojeni.

Julie Nyklesová

5/5 - (1 vote)

2 komentářů k Průvodce službami Google

  1. Dobrý den, dělám tzv. klikačky. Potřebuji k vyplacení na elektronické peněženky mít založený gmail?
    Děkuji

  2. Nemělo by to být podmínkou, email můžete používat jakýkoliv, spíš pak jde o to, aby byly dobře vyplněné platební údaje u té služby co se použije k transakci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *