Jak vložit obsah z Facebooku na vlastní web

Tentokrát se podíváme na to, jak prezentovat na webu obsah z vašeho profilu, jako jsou fotky, nebo upoutávka na profil ve formě obrázku.


Jak známo, obsah z facebooku má tu vlastnost, že kdo není uvnitř, dosti těžko se dostane k různým těm fotkám zdem a aplikacím, které v něm jsou. Jak tedy zpřístupnit jeho obsah i venku, například na vašem vlastním blogu nebo webu?

Fotky

U fotek je to poměrně jednoduché, stačí znát tento fígl: v albu si najděte nějakou fotku a rozklikněte ji na plný náhled. Pak na ní Ukázka dění na Facebookuklikněte pravým tlačítkem myši a pak z nabídky zvolte „Kopírovat adresu URL obrázku“ (takto se jmenuje tato položka v Chrome, v každém prohlížeči se jmenuje tato volba trošku jinak, nicméně ve výsledku dělá to samé). Pak do adresního řádku prohlížeče (který můžete, abyste celou operaci zrychlili, vyvolat zkratkou Ctrl+L) vložte tuto zkopírovanou adresu – může to být třeba cosi ve tvaru http://sphotos.ak.fbcdn.net/…/..něco.

Otevřete tuto stránku, a – je vidět jen samotná fotka, a vidí ji takto každý, i ten kdo není na FB!

Jak si z toho můžete jednoduše domyslet, i když tedy dáte na Facebook fotku, o které si myslíte, že ji vidí jen pár vyvolených, když ji někdo takto zkopíruje a pošle dál, můžou se k ní dostat všichni z celého internetu.

Další možností je vložit na stránky gadget, který bude automaticky zobrazovat náhledy posledních fotek, které jste na Facebook poslali, ten najdete na adrese facebook.com/badges/photo.php

Profilový gadget

Pokud máte svou profilovou politiku takovou, že jdete po co největším počtu přátel, a to i takových, co neznáte, pak byste mohli zkusit propagovat váš facebook i pomocí widgetu s upoutávkou na váš profil, opět html kód se dá vygenerovat na facebook.com/badges/ . Nutno podotknout, že stejně vám poslouží i váš vlastní obrázek, který bude odkazovat na stránku facebook.com/vášprofil. Pokud nevíte, jaká adresa to je, můžete si ji vytvořit nebo zkontrolovat na facebook.com/username/.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *