Znáte nejstrašidelnější knihovny světa?

Znáte nejstrašidelnější knihovny světa?

Určitě znáte příběhy o strašidelných hradech či hřbitovech. Ale víte, že i knihovny mohou být místy plnými tajemství? Staré knihy a průchody mohou skrývat nejedno překvapení. Podívejte se na pět knihoven, které vás mohou vystrašit.

Marshova knihovna v Dublinu Tato více než 300 let stará knihovna nese jméno svého zakladatele, Narcissuse Marshe. Narodil se v Anglii a později se stal duchovním. Fascinovaly ho vědy a hudba. Když působil na Trinity College v Dublinu, založil tuto knihovnu. Legenda říká, že zde jeho neteř Grace zanechala vzkaz, který Marsh hledá. A Bram Stoker zde čerpal inspiraci pro svůj román Drákula.

Felbrigg Hall v Anglii

Tento anglický dům je známý svou architekturou a interiérem. Ale co je na něm strašidelné? William Windham III. zemřel po pádu při záchraně knih z hořícího domu. Říká se, že jeho duch se zde objevuje, aby si mohl číst.

SONY DSC

Willard Library v Indianě

Tato knihovna je domovem ducha zvaného Šedá dáma. Byla zde spatřena mnohokrát a knihovna je plná nevysvětlitelných jevů. Mnoho lidí zde hledá ducha, zejména během Ghost Tours.

Biblioteca Pública de la Universidad Michoacana v Mexiku

Tato knihovna byla dříve kostelem. Duchové zde byli viděni mnohými návštěvníky a zaměstnanci. Jedna z fotografií ukazuje dva duchy – jeptišku a mnicha.

Indická národní knihovna v Kalkatě

Tato knihovna je známá duchem lady Metcalfové. Byla zde objevena tajná místnost, o které se říká, že byla mučírnou během britské nadvlády.

A jaká je ta nejstrašidelnější knihovna? Podle Knihobotu je to ta, kde knihy plesniví a jsou domovem hmyzu. Aby se tomu zabránilo, je důležité knihy pravidelně třídit a skladovat je správně

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *