Jak volat z neznámého čísla

Nechcete, aby lidé znali vaše číslo a chcete se ponořit pod roušku anonymity? Právě teď se dozvíte, jak to na vašem mobilu zařídit.

To, čemu říkáme anonymní volání, není v podstatě nic jiného, než aktivovaná služba CLIR. To je služba, která když je aktivovaná zajistí, že se na displeji mobilu toho, kam voláte, nezobrazí vaše jméno nebo číslo, ale místo toho se zobrazí údaj, který “podstrčí” operátor – zpravidla se tamtedy zobrazí nějaký takovýto údaj:

  • Neznámé číslo
  • Anonymní 
  • Skryté číslo 
  • Skryté ID 
Anonym

O absolutní utajení se tedy nejedná: váš operátor i operátor v síti, kam voláte, vaše číslo jsou schopni identifikovat. Jediný, kdo vaše číslo nerozpozná, je ten, komu voláte.

Jak aktivovat skryté číslo

Existují dva základní způsoby aktivace skrytého čísla:

  • na všechny odchozí hovory
  • na jedno konkrétní volání 

Nastavení permamnentního skrytí čísla všemje otázkou aktivace služby u vašeho operátora, tj. stačí zavolat na infolinku (*11 u O2, *77 u Vodafonu, 4603 u T-Mobile), případně zajít do internetové samoobsluhy a aktivovat si permanentní CLIR. Pokud pak chcete volat náhodou někam, kde chcete nechat zobrazit, že voláte opravdu vy, zadejte před číslo kód *31# (například místo abyste volali klasicky na číslo 603123456 zadáte do mobilu číslo *31#603123456 a zavoláte).

Ve výchozím stavu bez aktivace služby u operátora je situace opačná: všemse vaše číslo zobrazuje a vy si můžete před započetím hovoru vybrat, komu ho skrýt. Toho dosáhnete tím, že před číslo volaného zadáte kód #31# – například tedy místo na telefon 602123456 zavoláte na #31#602123456 a volaný nezjistí, kdo mu volá.

Tipy a triky

Pokud chcete někomu volat vždy ze skrytého čísla, prostě si v seznamu přepište jeho číslo do formátu s kódem a otravnéruční zadávání odpadne. Případně, když si chceteještě více volání pod utajenou identitou zjednodušit a nechcetenic přepisovat, můžete si stáhnout program co vypne a zapne CLIR tehdy, když potřebujete – např. pro mobily s Androidem existuje aplikace Incognito, která přesně toto provádí.

2 komentářů k Jak volat z neznámého čísla

  1. =úůl)
    ů§ú)¨ůú)

  2. počkat takze jestli jsem to správne pochopila : nekomu chci zavolat anonymne)jen jednou) ( ale u operátora jsem nic nedělala )zadám *31# a to číslo a volám a za to že volám anonymně nic neplatím takhle je to

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *