Jakou klávesnici pro Windows Mobile?

Pokud vlastníte nějaké to zařízení s Windows Mobile, tak vás již standardní klávesnice mohly omrzet. Co takhle zkusit něco jiného?

Zařízení jako jsou například PDA či MDA, mající operační systém Windows mobile, umožňují spousty věcí. A psaní je na nich zřejmě tou nejdůležitější. Systém Windows mobile nabízí ze základu pár softwarových klávesnic, ale ty nejsou popravdě nic moc. Pokud vás již přestávají bavit, či vám již nevyhovují, pak je zřejmě čas na to, poohlédnut se po jiné. Na internetu je jich spousta, ale ne všechny jsou dobré.

Vybral jsem pro vás pár těch nelepších klávesnic, které jsou na internetu ZDARMA. Není jich moc, ale pokud nechcete utrácet za nějakou tu klávesnici, pak vám určitě přijdou vhod.

PocketCM Keyboard

Naleznete jí na stránkách www.pocketcm.com, kde jí můžete i zdarma stáhnout. Jde o klávesnici, která má největší výhodu v tom že, po po stisku klávesy se zobrazí zvětšený náhled, což snižuje množství překlepů.

TapTap Keyboard

Tuto klávesnici najdete na stránkách www.taptapkeyb.ic.cz, odkud jí bez problému samozřejmě též zdarma stáhnete. Je od Českého autora, nabízí netradiční zadávání znaků a poměrně velká tlačítka.

ZoomBoard

Tato klávesnice je mou nejoblíbenější a asi nejlepší z freewarových klávesnic. A
naleznete jí na www.iwindowsmobile.com/onscreen-keyboard.html.

ZoomBoard používám denně a její největší předností je -jak již název napovídá – ZOOM! Klávesnice totiž při stisku zvětší stisklá okolní písmena a zvýrazní vámi vybrané.Pak již není téměř možné se překlepnout.

Jak instalovat

Instalace klávesnic se může lišit, ale v podstatě stáhnete buď:

  • Instalační balíček CAB – který zkopírujete do svého zařízení a následně nainstalujete.
  • Nebo EXE soubor do svého stolního PC a nainstalujete ho pomocí kabelu přes příslušný program (ActiveSynch).

Josef Žaloudek

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *