Weby pro děti

Pokud vaše dítě projevilo iniciativu naučit se pracovat s počítačem, určitě byste mu v tom neměli bránit, jelikož znalosti v této oblasti se mu budou v dnešní době určitě hodit. Má to však i svá rizika. Jak jim předejít?

Mějte na paměti, že počítač by stejně jako třeba televize neměl sloužit jako dětský koutek. Jinak řečeno, pokud necháte dítě na počítači s internetem bez dozoru, nedivte se pak následkům. Je zde sice malá pravděpodobnost, že počítač rozbije, ale mnohem jistější je, že narazí na informace, které byste před ním raději ještě nějaké ty roky utajili, nebo si okoření slovník ne zrovna korektními výrazy a nebo – v nejhorším případě důvěřivě sdělí informace někomu, kdo by je mohl zneužít.

Na internetu se nachází poměrně dost hezkých a propracovaných webů pro děti. Pár z nich vám dnes doporučíme. Na těchto webech by měl být obsah pravidelně kontrolován, takže by se na ně teoreticky nemělo dostat nic nevhodného.

Alik.cz

Tento známý web je asi jeden z nejlepších projektů pro děti na českém internetu. Naleznete zde velké množství her, pohádek, omalovánek, hádanek, rad a tipů a článků. Všechny rubriky webu, které jsme zmínili, jsou dělané zábavnou formou, ale zároveň učí vaše dítě novým věcem. Je zde i poradna, kde vaše dítě může požádat o radu. Určitě vás také potěší, že děti i pouhou návštěvou webu sbírají body, které pak mohou vyměnit za hezké ceny, samozřejmě na webu probíhá i velké množství jiných soutěží.

Detsky-web.cz

Tento web je spíše vhodný pro starší děti, i když omalovánky se zase hodí menším, takže pro každou věkovou kategorii je zde něco. Obsahuje pohádky, dětské seriály ve video i audio podobě a také plno her. U těchto her máte tu výhodu, že už předem prošly kontrolou, jestli je hra vhodná, takže tu není nic brutálního nebo obscénního. Jedná se například o hry, ve kterých jsou postavičky dětem dobře známé z různých filmů apod.

Predskolaci.cz

Další nekomerční projekt, z jehož názvu snad jasně vyplívá, pro jakou cílovou skupinu čtenářů a návštěvníků je určen, ale mimo to ho mohou využít samozřejmě i rodiče, kteří z něj mohou čerpat inspiraci. Na tomto webu najdete opravdu vše, co se dětské zábavy týká, a můžete mu rovněž pomoci a rozvíjet ho vašimi vlastními články.

Kidsland.cz

Tento portál už je určen pro starší děti, zhruba pro úroveň druhého stupně základní školy a výše. Jelikož kromě článků, které se týkají módy, sportu, cestování, zajímavostí, hudby a tipů zde naleznete i řešení vztahových problémů, seznamku apod.

Při návštěvě a čtení těchto webů si určitě užijete se svým drobečkem plno zábavy, nezapomínejte ale také na to, že hodinové vysedávání za počítačem není pro očka dítěte zrovna to nejlepší.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *