Recenze Doogee Homtom HT6 4G.

Doogee je společnost, pocházející z Hong-Kongu, která se v poslední  mohutně tlačí na trh s výrobou a produkcí chytrých telefonů. Jejím nejnovějším kouskem je DOOGEE HOMTOM HT6 4G.

Tento phablet, tedy zařízení kombinující funkce chytrých telefonů a velikost displeje menších tabletů, pohání 1GHz procesor MTK6735 od výrobce MediaTek. Obsahuje čtyři jádra a taktéž grafický čip Mali-T720.

S procesorem úspěšně spolupracuje operační paměť o velikosti 2 GB. Možnost úložiště pro data a multimediální soubory zajišťuje 16 GB veliká interní paměť. Prostor pro případnou externí paměťovou kartu je samozřejmostí.

Podíváme-li se na design produktu, uvidíme, jak vypadá jednoduchost a elegance v praxi. Poměrně standardní velikost 15.38 x 7.7 x 0.99 cm je opticky zmenšena výrazným zaoblením rohů. Okolo displeje se rozkládá několikamilimetrový rámeček, který však v běžném uživatelském používání není nijak škodlivý. Pod displejem jsou umístěná tři ovládací tlačítka se standardními funkcemi.

Samotný displej je 5,5 palců veliký a chlubí se HD rozlišením (720 x 1208 pixelů). To, že barvy a detaily jsou na něm vidět opravdu nádherně, je možné se přesvědčit při pořizování fotografií. K tomu nám slouží dvě kvalitní čočky. Primární zadní fotoaparát disponuje 13 MPx a při focení využívá služeb přisvětlovací diody. Na přední části telefonu je nad displej zasazen 5 MPx snímač.

homtom
Zjistit aktuální cenu

Hlavním softwarovým nástrojem je operační systém Android, ve verzi 5.1, který výrobce lehce modifikoval. Přidal několik zajímavých funkcí. Pokud například uživatel položí tři prsty na displej, pořídí si snímek obrazovky.

Obrovským pozitivem tohoto přístroje je jeho baterie. Má totiž neuvěřitelných 6250 mAh, což jsou při takto levném telefonu s podporou LTE naprosto luxusní parametry. Instalována je zde i funkce Quick Charge, způsobující 75procentní nabití telefonu během 30 minut.

Zjistit aktuální cenu na Aliexpress.com

Pro komunikaci s okolím je možno využít Bluetooth 4.0 či USB slot. Co se týče připojení i internetové síti, může se Doogee chlubit až 4G LTE frekvencí (LTE 800/1800/2100/260 Mhz).

Telefon je k dostání v černé či stříbrné variantě a pořídíte jej například zde na Aliexpressu za cenu necelých 140 USD, což je v přepočtu zhruba 3400 Kč. Ve velmi oblíbeném principu hodnocení cena-výkon se tato částka stává skutečně výhodnou.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Zaujímalo by ma, či je Doogee Homtom HT6 plne hodnotný dual sim telefónom. Či náhodou slot pre druhú sim kartu nie je spoločný aj pre microSD kartu a sim kartu.

  2. Je to plnohodnotný dual. Může se vložit 2 x sim nebo sim +sd karta. Bohužel nejde 2 x sim +sd

  3. Ano, druhy slot je spolecny. Mikrosd kartu nebo sim kartu…

  4. Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu, jak zprovoznit tento telefon, aby se dal připojit pomocí USB k PC. Zřejmě potřebuje nainstalovat nějaké ovladače, ale na internetu si je sám nevyhledal. Děkuji

  5. Mikro SD tam vůbec nejde skoušeli to jak t mobilu ,O2 kluci ani nahodou když tam mám prohlížečí víc jak 2 stránky stále se točí dokola všechny funkce.Při hovorech se bud vypne a skončí sám hovor funkce HOTKNOT VŮBEC NEJDE NĚKDY BYCH HO PLESKLA O ZEM ALE JE MI LÍTO CO SEM ZA TO DALA 4 TÁCI.Potřebovala bych nový softwar.

  6. Po půl roce užívání odešla baterie a následoval i displej který zhasl a nechce reagovat počkám co mi řeknou po reklamaci ale opravdu mě to zklamalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *