Jak udělat fotomontáž

V dnešním článku potěšíme čtenáře, kteří zrovna dvakrát nevynikají v grafických znalostech, ale i přes to by rádi čas od času udělali nějakou hezkou fotomontáž pro pobavení přátel, nebo pro svůj profil.

Pokud jste zkušený grafik pracující s programy, jako je Photoshop tak můžete tento program samozřejmě zkusit taktéž, ale množstvím funkcí se s PhotoShopem vůbec nemůže rovnat, jeho kouzlo spočívá v jednoduchosti.

Program nese jméno FotoMix a to hlavně z důvodu toho, že jeho hlavní funkcí je spojit dvě fotografie dohromady: figuru a pozadí. Figura nebo také jinak řečeno popředí, kterou zpravidla představují osoby, zvířata a jiné věci, které chceme zdůraznit, a pozadí snad není nutné objasňovat. Určitě vás také potěší fakt, že program je zdarma, stáhnout si ho můžete zde.

Nyní se podíváme na jednotlivé části programu a popíšeme si, co v nich lze vytvořit.

Background

Je zmiňované pozadí, nějaký obrázek s přírodou, významnou turistickou památkou atd. Je asi jasné, že pokud máte představu, ale chybí fotka, jednoduše si ji stáhnete z internetu. V programu si pak můžete pozadí libovolně přiblížit nebo oddálit, upravit si barvy, zrcadlově otočit, ořezat nebo přidat různé efekty, jako je například negativ, starý papír apod.

Foreground

Popředí má stejné funkce, jako pozadí. Ovšem jelikož potřebujete na vámi vybrané a upravené pozadí vložit například jen vaši tvář, postavu apod. Musíte se zbavit pozadí, které je na fotografii, to uděláte prostým zamalováním kolečkem, jehož velikost si v průběhu tvorby libovolně upravujete, jak zrovna potřebujete.

Composition

Tato část slouží na jaké si slepení a doladění vaší fotomontáže. Kromě přesouvání figur si zde lze vytvořit text, kterému lze opět nastavit různé styly, barvy atd.

Print/Save

Slouží pro uložení a vytisknutí vašeho výtvoru.

S tímto programem se naučíte pracovat za 2 minutky a dají se v něm udělat v celku slušné a hezké fotomontáže.

Kristýna Jahnová

Rate this post

4 komentářů k Jak udělat fotomontáž

  1. Dobrý den.
    Potřebovala bych poradit. Mám foto prababičky ve věku cca 12 let. Zemřela ve 32 letech. Lze nějakým programem dokázat, jak by asi vypadala v tomto věku? Jediná fotka než zemřela se ztratila bohužel. Potřebuji to, protože si sestavuji rodokmen. Díky. S pozdravem Lída

  2. jak mam udělat fotomontáž na gimp2

  3. prosil bych o pomoc nevíte jak si s tím poradit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *