Internetové rádio na mobil

Jak přehrávat internetová rádia v mobilu. Návod pro iPhone, Android, mobily se Symbianem a Javou.

Díky novým telefonům s WIFI a stále rostoucí rychlostí připojení mobilního internetu už nemusíte být v dnešní době odkázáni při poslechu rádia přes mobil pouze na klasické FM vlny, které se přijímají přes anténu ve formě drátů ke sluchátkům, ale můžete využít i internetová rádia. Protože s podporou flashe nebo windows media pluginů, které se k přehrávání používají v klasických prohlížečích typu Internet Explorer nebo Firefox nemůžeme zatím v mobilech počítat, je potřeba stáhnou ke stažení nějakého pomocného programu, který si s příjmem internetové rádiové produkce poradí. A co tedy použít u kterého mobilu k poslechu?

Mobily s Javou

Pokud máte nějaký starší Sony Ericsson nebo Nokii, která má ještě pouze klasický firmware, do kterého se dají doinstalovávat pouze javové hry, ale Symbian nemá, sáhněte po programu Virtual Radio. Instalaci provedete tak, že si stáhnete verzi pro mobily s javou, rozbalíte ji v počítači a pak ji pošlete pomocí bluetooth nebo kabelu do svého telefonu, případně použijete Nokia PC Suite nebo jiný pomocný program pro instalaci.

Symbian

Pro Symbian můžete použít program, který lze stáhnout přes OVI a jmenuje se typicky: Internet radio. Nokia OVI je portál, na kterém najdete řadu aplikací pro svůj mobil, stačí do prohlížeče v mobilu zadat adresu ovi.com a zaregistrovat se. Na portálu je pak dostupná řada programů a her jak zdarma, tak i placených, Internet radio patří mezi ty dostupné zadarmo. Pokud máte Sony Ericsson se Symbianem a na OVI se nemůžete dostat, můžete využít výše zmíněné Virtual Radio, tentokrát v jeho symbianové verzi pro Symbian S60-1, S60-3 a UIQ. Ke stažení zde.

Android a iPhone

Pro tyto systémy je nejlépe sáhnout přímo ke zdroji: Android Market a AppStore jsou místa, kde najdete opravdu všechno. Pro tyto telefony najdete modifikaci služeb Last.fm, TuneWiki nebo Imeem, další stále přibývají.

Rate this post

9 komentářů k Internetové rádio na mobil

 1. Dobrý den !

  Potřebuji poradit jak zprovoznit internetové rádio /Vradio, Iradio, Radio La
  Belle, Radio Bee a pod./na mobilním telefonu Samsung S 5230 Star. Display
  ukazuje přehrávání, název skladby, stahování dat, ale …nehraje to ! Ani na
  repro, ani na sluchátka ! Přitom Youtubová videa přehrává skvěle. I se
  zvukem samozřejmě.

  Když přehodím SIM kartu na půjčený starý SE 750i, Virtual radio /Vradio/
  hraje perfektně. Přesně tak, jak píšete ve svém článku. V čem soudruzi ze Samsungu udělali chybu ??

  Děkuji za pomoc !

 2. Myslím že by to mohlo být tím, že nastavení hlasitosti pro aplikaci internetového rádia je na nule.. Nevím jak to je u Samsungu, ale třeba u Nokií jsou na boku tlačítka pro nastavení hlasitosti, a tam se nastavuje, jak nahlas má puštěná aplikace hrát

 3. mam jedno radi do tel je pres wifi je z norska vysilano mas tam rock rap a dance

 4. Mel bych dotaz. Je mozne prehravat skladby na internetovych serverech pres mobil? Mam na mysli, ze pokazde, kdyz si chci stahnout nejakou skladbu z beznych serveru primo v mobilu, chtel bych si nejdriv poslechnout co vubec stahuju. Predem dekuju.

 5. Tak možné to je částečně, a taky záleží jak který soubor a jak na kterém mobilu např. Nokia u mobilů se Symbianem umožňuje soubor nejdřív otevřít přes Real Player a pak ho dodatečně uložit

 6. Dobrý den.Vlastním internetové rádio a o víkendu odjíždím na chalupu,kde internet nemám.Lze použít internet v mobilu jako wifi a propojit ho s rádiem,popřípadě propojit ho kabelem. Děkuji za odpověd.
  Pospíšil

 7. ano dá se to udělat tak, že se internet z mobilu nasdílí – pokud to má funkci wifi hotspot, což dnes ale většina mobilů (android, iphone) má. Samozřejmě přes to 3g asi uplně ideální nebude, ale použít se to takto dá

 8. dobrý den, jak je to se spotřebou účtovaných dat, pokud není wifi v dosahu při poslouchání internetového rádia na mobilu, díky

 9. Záleží na kvalitě hudebního streamu, poslouchtelné rádio vysílá od 32 kbps (lepší kvalita bude spotřebovávat víc dat, ale zase bude mít lepší kvalitu poslechu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *