Podcast

Co je podcast, kde najít podcasty ke stažení. Podcasty pro iPhone a další mobily.

Co je podcast

Podcast je v podstatě normálním mp3 souborem, který je typický tím, že se jedná o pouze mluvené slovo. Klasickou ukázkou podcastu je záznam z rozhlasového pořadu, jaký můžete najít na www.rozhlas.cz/podcast/portal/ nebo na www.bbc.co.uk/podcasts/. Podcasty mimo rozhlasových stanic vytvářejí také některé internetové portály a blogeři, příkladem je podcast serveru Hrej.cz na www.hrej.cz/podcasty/. Existují také video podcasty, jedním příkladem za všechny je podcast k animované sérii Happy Tree Frieds. Dále najdete speciální podcasty pro výuku angličtiny nebo

Jak odebírat podcasty

Nejlepším programem pro odebírání podcastů přes počítač a jejich synchronizaci s iPodem nebo iPhonem je iTunes. Stránky s podcasty jsou označeny typickou ikonkou právě původem z iTunes, klikem na ní jste zpravidla přesměrování přímo do programu a můžete se zdrojem dále pracovat. Množstí podcastů najdete také v adresářích v iTunes a dalších programech, specializované programy najdete také do svých mobilů jak pro Symbian, tak pro Windows Mobile. Odebíraný podcast automaticky stáhne upozornění na výskyt nové nahrávky. V této chvíli ještě samotná nahrávka stažená není, je to obdoba rss upozorňujícího na nový článek. Záznam si stáhnete a posloucháte až v dalším kroku.

Záznamy, které už v budoucnu poslouchat nehodláte, si pak můžete vymazat a v seznamu zůstane tato nahrávka označena jako vyslechnutá.

Rate this post

1 komentář k Podcast

  1. Jsem v průseru. Mám Ipod classic 80ti gigová verze. Stáhnul jsem si z internetu prográmek, který konvertoval videa přesně na ipod, všechno šlo v klidu a mohl jsem si pouštět videjka při cestě do práce a podobně, ale poslední dobou tam žádný zkurvený video nemůžu dostat. Jediný co se změnilo, že se mi zaktualizovala verze itunes. Jsem v prdeli!!! Chci videa nebo spáchám sebe-mord… Help me enybody, please!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *