Obnovení Windows z nouzového režimu

Jak obnovit poslední funkční konfiguraci Windows pomocí startu z nouzového režimu a nástroje Obnovení systému.

 1. Předtím, než se na obrazovce objeví logo Windows stiskněte klávesu F8.
 2. Nyní můžete vybrat režim spuštění. Vyberte Stav nouze a dvakrát potvrďte Enter
 3. Přihlašte se do Windows v nouzovém režimu, kdy jsou povoleny pouze nezbytné ovladače – systém pracuje s menším rozlišením atd.
 4. Ve Windows XP: Zvolte Start > Nápověda > Obnovení systému
  Ve Windows Vista: Start > Ovládací panely > Systém a údržba > Centrum zálohování a obnovení > zde ze seznamu úkolů Opravit systém Windows pomocí nástroje Obnovení systému
 5. Nyní vyberte bod obnovení nebo datum, ke kterému chcete systém obnovit a dokončete operaci. Počítač se restartuje a nyní by již měl naběhnout systém normálním způsobem. Pokud stále problém není vyřešen, opakujte operaci a zvolte starší bod obnovení systému.
Rate this post

4 komentářů k Obnovení Windows z nouzového režimu

 1. uz 14 dni mi nejede fb zobrazuje se mi ZADNA SIT nevim co mam delat..poradte..prosim

 2. nemáš ho zablokovaný? možná je zablokovaný přes soubor hosts ve windows (prostě přesměruje ti nějaký virus nebo člen rodiny facebook.com na adresu tvého pc a pak to nefunguje)

  zkus tenhle postup:
  http://support.microsoft.com/kb/972034
  je to trochu složitější ale je to tam popsáno celkem podrobně

 3. Zdravím, starší kluk se mi rypal do pc a řikal, že zakřiškoval všechny názvy a pak se Windows zapína jeno v nouzovém réžimu ale horní lišta a to tak: c:\cm.. nebo něco takovího toje vše. Skoušel jsem instlovat nový WindowsXP ale nechce mi naběhnout. Prosím poraťte dík.

 4. Děkuji za Vaši reakci, ale nepomohlo mi to. Muj počítač je IBM jeto kombinace počítač a monitor a název biosu je AMIBIOS 1999 American Megatrends tnc. Mužete mi prosím poradit jak tento bios nastavit abich mohl aspoň nainstalovat novy windows. Jinak mi to ukazuje čtiři závady a přesto asi nejede vlak!! Ale každa rada dobrá tak moc dík. Steven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *