3 ZOO, které byste při cestování Českem neměli minout

3 ZOO, které byste při cestování Českem neměli minout

Hrady a zámky, malebná příroda a kouzelná městečka – Česká republika toho turistům nabízí skutečně mnoho. Pokud však cestujete s dětmi, možná více než historii a přírodu oceníte české zoologické zahrady, ve kterých se skvěle zabaví dospělí, ale především právě naši nejmenší. Které ZOO byste rozhodně neměli při svých výletech minout?

Pražskou ZOO byste rozhodně minout neměli

Pražská zoologická zahrada rozhodně patří mezi Evropské špičky a pokud se jen trochu zajímáte o zvířátka, rozhodně byste si měli na její návštěvu vynahradit alespoň jeden den v roce. Nejlepší je, pokud se vám to podaří v pracovních dnech, kdy je přece jen o něco prázdnější.

Pražská ZOO má rozlohu přes 50 ha a pokud máte štěstí, prohlédnout si zde můžete celých 5500 kousků zvířat rozdělených do 14 pavilonů a 150 expozic. Nechybí zde ani dětská ZOO, kde vaši nejmenší mohou zvířátka pohladit a nakrmit.

ZOO můžete navštívit po celý rok od 9 hodin – zavírací doba se liší podle ročního období. A pokud vám zbude trocha času, navštívit můžete také blízkou botanickou zahradu, která podobně jako ZOO nabízí výlet za exotikou, a i zvířátek si zde užijete – konkrétně ve skleníku Fatamorgana, kde kromě bohatého vodního života můžete potkat třeba i chameleona.

Najděte si pohodlné ubytování kdekoliv, kam vás vaše toulky ČR zavedou.

ZOO Liberec – nejstarší česká zoologická zahrada

Zoologickou zahradu v Liberci mohli lidé navštívit už koncem 19. století. Status oficiální ZOO získala v roce 1904 a jedná se tak o nejstarší ZOO Česka. V minulosti byla proslulá především svými bílými tygry, dnes už však tato kuriozita neslouží jako největší lákadlo návštěvníků, vzhledem k tomu, že se už dnes ví, že šlechtění bílých tygrů vede k vývojovým vadám této úchvatné kočkovité šelmy.

To však neznamená, že by liberecká ZOO neměla co nabídnout. Jednou z největších unikátností je zdejší kolekce dravých ptáků, ale setkat se zde můžete například s levhartem sněžným a více než 160 dalšími druhy zajímavých zvířátek.

Cena i otevírací doba této ZOO se liší podle sezóny. Do konce září můžete libereckou ZOO navštívit mezi 8 a 19 hodinou.

Zajímavý výlet nabízí také ZOO Olomouc

Zajímavé ZOO nejsou pouze v Čechách, i na Moravě stojí rovnou několik zoologických zahrad za zmínku a návštěvu – například ta brněnská či ostravská. Dnes se však blíže podíváme na ZOO v Olomouci.

Olomoucká ZOO se nachází přibližně 10 km od centra města, na Svatém Kopečku, kde ji mohou návštěvníci obdivovat už od 50. let minulého století. To se však nacházela ještě ve Smetanových sadech a k obdivu zde byly především andulky, bažanti a srnci.

Vzhledem k oblíbenosti tohoto zvířecího koutku se rozhodlo o rozšíření této ZOO a o jejím přemístění na dnešní lokalitu.

Kromě voliéry dravců, která rozhodně stojí za pozornost, zde najdete také pavilon šelem, medvědy, ale třeba také vyhlídkovou věž.

Stejně jako ostatní ZOO i tu olomouckou můžete navštívit po celý rok.

5/5 - (2 votes)

1 komentář k 3 ZOO, které byste při cestování Českem neměli minout

  1. Za měj TOP zoologická zahrada v České republice určitě v Praze. Spousta prostoru, výlet na celý den, ale dá se zajistit i to, že tam jdete třeba odpoledne jen na pár zvířat. Stavil jsem se tam nedávno s dcerami. Byl jsme hlavně v hudebninách, kde jsme řešili, jak vybrat panovu flétnu, ale holky mě ukecaly na to, že chtějí vidět hrocha. A já jsem jim prý nestačil, takže jsme jeli do zoo. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.