Cestování s karavanem

S přítelkyní dlouhodobě patříme k velkým příznivcům cestování po republice. Za posledních pět let jsme projeli mnoho koutů naší krásné zemičky. Zpočátku jsme volili ubytování „na divoko.“ Jen batoh, stan a dobrodružnou povahu s sebou. Postupem času jsme ale začali hledat něco pohodlnějšího, nechtěli jsme se ovšem při dovolenkových cestách vzdát nádechu dobrodružství. Zatímco naši známí a kolegové jezdili na drahé cesty do zámoří a využívali všeho luxusu špičkových hotelů, my se rozhodli vyzkoušet strávit volno v karavanu.

V létě 2014 jsme na internetu pátrali po solidní půjčovně karavanů. Bratranec se před námi zmínil o dobré zkušenosti s webem www.hykro.cz. Zkusili jsme tedy prohlédnout nabídku půjčovny obytných přívěsů. Jelikož vlastním deset let starý vůz se slabším motorem, byly našimi požadavky nejen komfort a vybavenost, ale i přijatelná hmotnost přívěsu. Volba tedy padla na model 420 QD od Weinsbergu. Rezervace proběhla online. V den předání jsme již byli sbaleni a připraveni na cestu. Jelikož to naše dosavadní zkušenost s karavanem byla pouze z malého přívěsu domácí výroby, v němž bylo cestování malým utrpením, nečekali jsme nic převratného. Seznámení se s vnitřkem půjčeného obytného přívěsu nás ovšem rychle vyvedlo z dosavadních předsudků – uvnitř byl skvěle vyřešený prostor, praktický, přesto však vkusný interiér a velkoryse řešená koupelna. Klidně bychom mohli s sebou vzít i další dva lidi, a přesto bychom se dovnitř pohodlně vešli. V porovnání se „samo-domo“ socialistickými králíkárnami na kolech šlo o něco neporovnatelného! Půjčovna karavanů si zkrátka umí vybrat kvalitu.

karavan

Výlet s vypůjčeným karavanem neměl chybu. Projeli jsme si nejprve Moravu od severu k jihu. Auto nemělo s přívěsem nijak velký problém ani v kopcovitých a klikatých oblastech Valašska, v pohodě jsme probrázdili stovky kilometrů a zakončili dovolenou několika dny u přehrady Seč na pomezí Středních Čech a Vysočiny. Vše v klidu, pohodlí a s úsměvem. 🙂

Po návratu do Prahy nastal opět klasický shon a každodenní starosti. My jsme ovšem načerpali nové síly perfektním výletem a velmi brzy začali plánovat příští dovolenou. Další léto zřejmě zvolíme ještě větší variantu karavanu. Dohodli jsme se s manželčiným bratrem a jeho rodinou a pojedeme společně silnějším autem na měsíční road trip po republice a možná i na krátkou návštěvu Rakouska. Volba tentokrát padne buď na větší Wilk VIDA 490 UE, nebo na některý z přívěsů Knaus Sport. Nabídku karavanů k zapůjčení každopádně nadále sledujeme. Jedno je ale jisté: když na výlet, tak karavanem!

3 komentářů k Cestování s karavanem

  1. Když si půjčujete karavat, doporučuji si pročíst podmínky zapůjčení, mohlo by se stát něco podobného jako nám. Neřešili jsme byrokracii, zkrátka “tady to podepište” a totéž jsme udělali. Co se nestalo, nabourali jsme (nic závažného), ale automobil neměl havarijko a škodu jsme museli hradit ze svého. Stačilo mít i to nejlevnější havarijní pojištění a byli jsme díky pár stovkám z obliga!

  2. díky moc za článek … s karavanem je to super … škoda, že to nejde jet na dovolenou na Bali : s karavanem

  3. Na mě by takové cestování nebylo. Já nejradši letím na dovolenou letadlem, abych to měla bez práce. Jediné, co musím udělat, tak si zabalit kufry a pak už mě všude dovezou. Máme velké cestovní kufry z https://bagalio.cz/cestovni-kufry-na-koleckach , protože i na týden k moři potřebuji hodně věcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *