Digitální nomádství

Digitální nomádství

Trend hovoří jasně. Digitálnímu nomádství propadá čím dál více lidí. Kdo je vlastně ten digitální nomád? To si popíšeme v několika následujících řádcích

Digitální nomádi pracují na dálku. Může se jednak teoreticky o jakékoliv místo na planetě zemi a do budoucna možná i mimo zemský povrch, ale nebudeme předbíhat. Většinou jim k práci stačí notebook a připojení na internet.

Každý kdo chce být digitální nomád musí však splňovat určité předpoklady. Jsou to především: flexibilita, schopnost se přizpůsobit okolnostem a v neposlední řadě odvaha. Digitální nomád se pohybuje ve velmi flexibilním prostředí a musí se umět rychle přizpůsobit. Tyto předpoklady však ne každý člověk splňuje dostatečně, a tak se stává, že se lidé často od digitálního nomádství vracejí ke svému původnímu povolání a stylu života.

Velkou výzvou pro každého digitálního nomáda je vytvoření si optimálních pracovních podmínek. Jedni nomádi preferují práci v IT, online marketingu (…) a druzí zase práci v kavárnách a restauracích.

Zaměříme se na nomády v digitální sféře. Je několik odvětví, kde se může digitální nomád uplatnit. Záleží pouze na jeho schopnostech a dovednostech. Uplatnit se může například v online marketingu. S rozvojem internetu se možnosti pro marketéry rozšiřují a tak většinou pracují jako specialisté. IT sféra, která zahrnuje například programování je dalším odvětvím, kde se může digitální nomád realizovat. K dalším oblíbeným nomádským oborům patří grafika, fotografování, copywriting a video produkce.

Digitální nomád jistě ke svému cestování potřebuje spolehlivé zavazadlo, kde si uloží pracovní nástroje jako notebook.  Někdo preferuje cestovní kufr. Stále oblíbenějšími se však stávají tzv. palubní batohy. Jejich výhodou je, že většinou splňují velikostní standardy pro palubní zavazadlo, tudíž není problém si je vzít na palubu letadla. V rozmachu jsou batohy s otevíráním po celé své délce. S touto výhodou přichází možnost přehledně a jednoduše naskládat své věci do batohu. Palubní batohy mají kromě hlavního úložného prostoru také spoustu malých a ještě menších kapsiček na všemožné příslušenství, kosmetiku a drobnosti. Dobrý a spolehlivý společník na nomádských cestách je prostě potřeba.

Rate this post

1 komentář k Digitální nomádství

  1. Podle mého soudu je pro digitální nomády cestovní kufr nepraktický. Z vlastní zkušenosti vím, že se lépe cestuje s palubními batohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *