Fax přes internet

Jak poslat fax online přes internet bez faxovacího přístroje.

V době posílání emailů vás může potkat situace, že potřebujete poslat fax a i když jste vybaveni nejmodernější sadou kancelářské techniky od scanneru přes počítač a superrychlé připojení k internetu, faxovací přístroj prostě nikde mezi těmi přístroji není. Naštěstí, existuje několik programů a řešení dostupných na webu, které vám pomůžou tento problém elegantně a za vynaložení minimálních prostředků vyřešit. Připravili jsme pro vás přehled služeb a řešení, jak posílat a přijímat faxy přes internet.

PamFax

PamFax je nejvhodnější, pokud chcete jednorázově poslat fax nebo potřebujete faxovat jen občasně. Jedná se o plugin pro skype, který si můžete stáhnout zde. Odeslání faxu do zóny 1, která zahrnuje střední a západní Evropu (včetně České republiky, ale bez Slovenska) a USA stojí 0,06 Euro, navíc po nainstalování programu máte jeden fax do této zóny zdarma. Pro další používání je pak potřeba dobít kredit, nejnižší stojí na 11,60 Euro. Je možné také si zřídit faxové číslo pro příjem faxů nebo posílat faxy mimo zónu 1, zde jsou však již sazby o něco vyšší.

FaxZero

S FaxZero se dají posílat faxy pouze do USA a Kanady, zato však můžete poslat fax zcela zdarma. Na odeslaném faxu však bude v horní části zobrazena reklama. Faxy lze odeslat i bez reklamy, pak je třeba přes PayPal uhradit 1.99 USD. Podobná služba existuje i pro posílání faxů do Velké Británie, SendFaxes.co.uk posílá faxy po Spojeném Království za 1 libru.

Faxování ve velkém

Pokud potřebujete odesílat desítky, stovky až tisíce faxů, pak je lepší volbou některé ze služeb pro firmy od PopFax.com nebo fax.cz, které jsou postaveny na principu předplatného a odesílání faxů ve formě emailu na virtuální emailovou adresu faxového čísla, ceny se zde pohybují od 1,50 Kč za fax.

Rate this post

5 komentářů k Fax přes internet

  1. fakt super rada Díkes. Fax odeslám vše ok. Ostatním doporučuji

  2. Pouzil jsem sluzbu FaxZero a odeslani probehlo v poradku. Nyni po roce jdu opet vyuzit tuto sluzbu.

  3. Je možné takto odeslat fax i do zahraničí? Díky!

  4. Určitě, záleží na konkrétní službě ale funguje to většinou mezinárodně

  5. Zrada, nejde posílat faxy zdarma do ČR a vyžaduje 2USD platbu PayPal, což nemám 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *