Jak poslat dopis online

Návod jak využít online služeb České pošty k odeslání dopisu přes internet.

Česká pošta, v elektronickém věku instituce přece jen působící v řadě ohledů poněkud zkostnatěle, se snaží nezaspat dobu a přináší občas docela šikovné inovace. Jednou z užitečných pomůcek, které zprovoznila,  je možnost odeslat dopis pomocí online aplikace, ze které můžete během několika minut odeslat dopis bez nutnosti návštěvy pobočky České pošty.

Jak poslat dopis z webu

Služba se nachází na adrese online.postservis.cz kde najdete také kompletní nápovědu a aktuality týkající se služby. Ze služeb vyberte Dopis Online a pokračujte výběrem tisku (černobíle/barevně) a typu zásilky (obyčejně/doporučeně). V dalším kroku pak odešlete pdf soubor s hotovým textem dopisu. Tento pdf dokument nejlépe vytvoříte doplněním textu do této šablony, kterou upravíte ve Wordu a pak uložíte jako pdf (uložení v tomto formátu umožňuje přídavný plugin nebo třeba tohoto programu).

Kolik to stojí

Při použití černobílého papíru a obyčejné zásilky začíná služba na 14 Kč, když vezmeme v úvahu jednoduchost podání, tisk a papír, dá se říct, že je tato cena na celkem přijatelné úrovni. Úhrada je možná formou zpoplatněné SMS (tzv. premium SMS známé z různých soutěží).

Rate this post

9 komentářů k Jak poslat dopis online

 1. Jak nainstaluji word….abych mohla psát a učit se.
  Děkuji .

 2. Bohužel to již funguje jenom po registraci a jenom když člověk má zaregistrováno číslo SIPO. Celá služba se tedy stala službou k hov****!!
  1) už to nejde platit SMSkou, což byl nejjednodušší a nejrychlejší způsob jednorázového odeslání dopisu přímo z PC = naprosto zlikvidovali takto pohodlnou službu
  2) registrace, která je k tomu nyní potřeba, potřebuje číslo SIPO – takže kdo tento přežitek socialismu nevlastní, ten si ho musí nejdřív založit – z toho vyplývá, že když potřebujete jednou za půl roku poslat dopis online, potřebujete na to nyný dvě = slovy DVĚ registrace – FUJ!

 3. Nyní jsem to zkusil a opravdu to bez toho SIPO čísla nejde 🙁

 4. Hm, tak to pěkně zabili 🙁

 5. Dopis OnLine lze poslat tady během minuty, bez registrace, platba PayPal nebo kartou

 6. JB: Ten dopis online nefunguje.

  Já posílám poštu přes internet na Listonoška.cz. Taky bez registrace a platba kartou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *