Potřebujete stmelit kolektiv? Máte možnost!

Potřebujete stmelit kolektiv? Máte možnost!

Firemní teambulding, neboli stmelování firemního kolektivu je klíčovou součástí fungování většiny firem. Máme pro vás tip, kde jej uspořádat! 
Známé pořekadlo říká, že ve dvou se to lépe táhne. Také se traduje, že síla skupiny je mocnější než síla jedince. Zkrátka, že spojenými silami se dosáhne mnohem lepších výsledků, než by docílil jednotlivec. To jsou prokázaná fakta. Docílit těchto schopností ovšem není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Proto řada firem několikrát do roka pořádá různé firemní akce s ubytováním, které mají za úkol jediné: stmelit pracovní tým, aby dokázal táhnout za jeden provaz. To je podstata teambuildingu jako takového.

Jak to chodí na teambuildingu?

V podstatě existují dva typy teambuildingu. Prvním je sjednocení skupiny, jejíž členové se doposavad neměli možnost poznat. Začínající kolektiv je totiž zpočátku jen skupinkou jednotlivců. A tyto jednotlivce je třeba stmelit tak, aby tvořili celek. Teambuilding je ideálním místem, kde tak učinit.

Komunikace a spolupráce

Teambuilding ovšem organizují i firmy se zaměstnanci, kteří se vzájemně znají už několik let. I dlouhou dobu fungující pracovní skupinu je třeba rozvíjet stejně jako trénovat jeho týmové schopnosti. Základem každého úspěšného týmu je například komunikace. Bez ní to v práci nebude fungovat. Stejně jako týmová spolupráce. Tým zkrátka, a vracíme se na úvod tohoto článku, musí táhnout za jeden provaz. S tím má nevytrénovaný team zpočátku potíže.

Kde firemní teambuilding uspořádat?

Především mimo pracoviště. Na místě, na kterém se zaměstnanci dobře uvolní. I děti se novým věcem nejlépe učí mimo školu. A při hře. Školu hrou přeci propagoval už Jan Amos Komenský. V tomto směru se od dospělých moc neliší. I nám nové informace lépe lezou do hlavy v přátelském prostředí, ve kterém na nás není vyvíjen žádný nátlak, tedy mimo učebny i pracoviště takové.

Ubytování pro teambuilding

Teambuilding hotel má už samotný teambuilding ve svém názvu. Specialisty na firemní akce jsou například v hotelovém rezortu Equitana (www.equitana.cz), který se nachází na strategickém místě ve středních Čechách – přímo ve středu trojúhelníku, jehož body tvoří tři velká česká města: Praha, Plzeň a České Budějovice. Základem jsou kvalitní velkokapacitní ubytování, výtečné jídlo, pití a nezbytný zábavní program v podobě různých teambuildingových aktivit vedených profesionálními lektory.

Wellness centrum a koňská jízdárna

Součástí rezortu je i luxusní wellness centrum a koňská jízdárna. Stejně jako konferenční prostory i profesionální cateringové služby. Areál lze využít k jednodenním i vícedenním akcím. Tak neváhejte. Jsme si jisti, že vaši zaměstnanci budou nadšeni. Uvidíte, jak jim pak práce půjde od ruky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *