Jak nahradit (more…) ve WordPressu

Jak změnit text (more…) ve výpisu kategorií, tagů a archivů na webech s redakčním systémem WordPress.


Pokud provozujete blog založený na WordPressu, pravděpodobně jste se setkali s následujícím problémem: I při kompletním počeštění se na výpisu stránek spadajících do jedné kategorie nebo označených totožným tagem vyskytuje nehezky vypadající text (more…). Objeví se často po upgrade redakčního systému na vyšší verzi a narušuje všechny ostatní česky znějící nápisy. Jak ho tedy upravit nebo nahradit?

V adresáři, kde máte nainstalovaný blog, je podadresář wp-includes. V něm najděte soubor post-template.php, který je klíčem k řešení našeho problému. Zde vyhledejte funkci get_the_content a v ní tyto dva po sobě jdoucí řádky kódu:

if ( null === $more_link_text )
$more_link_text = __( ‚(more…)‘ );

Právě toto „more“, které je tady je totiž přesně ten text, který se nám všude sám strká a my ho tam nechceme! Takže teď už stačí přepsat ho na libovolný vlastní řetězec – například na více…, více zde…, nebo cokoliv jiného. Pokud se jedná o text s diakritikou, nezapomeňte přepnout program pro editaci textu na kódování utf-8, jinak by se místo pěkných českých znaků mohli zobrazovat nějaká prazvláštní písmena křížící azbuku s hindštinou.

Po provedení těchto změn a odeslání souboru přes ftp na server (případně okamžitě po provedení editace online) se nový řetězec začne ihned zobrazovat na všech podstránkách vašeho webu, žádnou cache není potřeba čistit.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *