Jak vypnout UAC

Návod na vypnutí nástroje řízení Uživatelských účtů (UAC).

Nástroj UAC (User Account Control) slouží ve Windows k řízení oprávnění programů a měl by zvyšovat zabezpečení systému v tom směru, že by měl zabránit spouštění aplikací bez vašeho povolení. Pokud vás však obtěžuje a chcete se tohoto chování zbavit, dá se poměrně jednoduše vypnout. Projevuje se zčernáním celé plochy a objevením dialogu s tlačítky pro potvrzení nebo zrušení prováděné aplikace – nejčastěji je aktivní při instalaci některých programů nebo při spouštění určitých aplikací, které pro svůj běh vyžadují plná administrátorská práva.

Windows Vista

Ve  Vistě vypnete tyto otravné hlášky následujícím postupem:

Přes Start > Ovládací panely > Uživatelské účty > zde ještě jednou Uživatelské účty > a pak vyberte volbu Zapnout nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů.

Windows 7

V Sedmičkách je postup velmi podobný:

Přes tlačítko Start  > pokračujte na Ovládací panely > zde opět Uživatelské účty > a tady zvolte Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů.

Pomocí táhla se dá nastavit několik úrovní ochrany a kontroly UAC, od nejvyššího stupně, kdy vás upozorňuje na každý prográmek který si jen trochu sáhne na disk, až po nejnižší úroveň, kdy se upozornění neobjevují vůbec. Existuje zde i volba na vypnutí přepínání na šedou plochu, jedná se o pozici druhou odspoda, jinak se ale objevují upozornění stejně často a ve stejných případech jako ve výchozím nastavení.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *