Jak se seznámit na online seznamce?

Jak se seznámit na online seznamce?

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají na seznamování kvůli své pracovní vytíženosti čas nebo ty, kteří jsou ostýchaví a na klasické seznamování si netroufají, nezoufejte. Máme pro vás řešení! Inspirujte se našimi 6 seznamovacími tipy a najděte si lásku na internetu.

1) Výběr seznamky nepodceňujete

Typ seznamky

V prvním kroku je důležité, abyste si vybrali tu nejvhodnější seznamku pro vás. Jak? Hned na úvod zvažte, jaký typ vztahu a s kým vlastně hledáte. Hledáte vážné seznámení? Nebo spíše flirt a sex? Toužíte po heterosexuálním vztahu nebo po vztahu s gayem / lesbičkou? Podle toho si začněte vybírat, na jakou seznamku se zaregistrujete.

Placená seznamka vs seznamka zdarma

V dalším kroku zvažte to, zda se chcete seznamovat výhradně zdarma nebo zda jste ochotni do online seznamování investovat. Na seznamkách zdarma počítejte s tím, že budete dostávat celou řadu sexuálních nabídek. Na neplacené seznamky se registrují všichni, kdo hledají flirt nebo sex a ti, kteří se doma po večerech nudí a chtějí si chatováním zkrátit čas.

Administrátorská podpora na seznamce

Chcete-li se vážně seznámit, vybírejte si ze seznamek, o které se administrátoři pravidelně starají. Na těchto seznamkách budete mít jistotu, že jsou profily denně kontrolovány. Takovou seznamkou je například seznamka ELITE Date.  Na prémiové seznamce vám budou administrátoři k dispozici kdykoliv budete potřebovat s něčím poradit. U placených seznamek je výhodou i to, že poplatek za seznamování spolehlivě odradí takové uživatele, kteří berou hledání partnera jen jako hru.

Recenze a srovnání seznamek

Při výběru seznamky dejte na zkušenosti svých známých a přátel. Takové reference jsou vždy nejlepší. Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo má s online seznamováním zkušenosti, využijte recenzí seznamek z profesionálních srovnávačů seznamek. Webové stránky určené pro srovnání seznamek vám výběr seznamky značně usnadní.

2) Vytváření profilu věnujte dostatečnou pozornost

Vstupní dotazník vyplňujte svědomitě

Pokud chcete, aby byl o vaši osobu na seznamce zájem, věnujte registraci dostatek času. Snažte se poctivě vyplnit všechny otázky, na které se vás systém dotazuje. Vyplňte i kolonky, které jsou určené k tomu, abyste se rozepsali o sobě. Ptejte se partnerů / partnerek na to, co vás zajímá. Váš profil tak bude zajímavější než profily, které budou strohé. Díky tomu, že se v profilu rozepíšete, snadněji navážete s někým komunikaci a vaše seznamování tak bude úspěšnější.

Buďte pozitivní

Neuvádějte do profilu žádné negativní informace. Nestěžujte si na bývalé partnery ani na to, jak těžký život jste měli nebo máte. Lidé hledají na seznamce někoho, s kým si budou rozumět, s kým se budou smát, s kým budou prožívat radostné okamžiky a užívat si života. Nikdo se nechce zabývat dalšími problémy. Na to při vyplňování profilu myslete.

Pozor na gramatiku

Dejte si také pozor na to, abyste neměli v profilu překlepy a hrubé chyby. Takové profily nepůsobí dobře. Obzvláště ženy přikládají gramatické stránce velkou váhu.

Profil musí být originální

Snažte se, aby byl váš profil jiný než profily ostatních uživatelů. V tom pozitivním slova smyslu, samozřejmě. Takový profil zaujme a vaše šance na seznamování se tak násobí.

3) Profilová fotografie „prodává“ váš profil

Profilová fotografie rozhoduje o další fázi seznamování

Profilové fotografii věnujte velkou pozornost. Proč? Protože je tím prvním, co uživatelé při vybírání partnera / partnerky uvidí. Pokud je vaše profilová fotografie zaujme, rozkliknou váš profil a přečtou si informace, které jste o sobě při registraci vyplnili. Pokud ne, profil si nerozbalí a vy tak přijdete o šanci na seznámení. Nevhodná fotografie je stejně špatná jako fotografie žádná. Ani profily bez fotografie ostatní nezaujmou. Ruku na srdce, chtěli byste se seznamovat s někým, o kom vůbec netušíte, jak vypadá?

Na fotografii se usmívejte

Fotografii volte takovou, aby byla na první pohled pozitivní, tzn., abyste se na ní usmívali, aby vám to slušelo. Musíte se na ní líbit sami sobě. K takové profilové fotografii přidejte ještě nějakou další, která bude zobrazovat to, co máte rádi – vaše zájmy, vaše domácí mazlíčky, fotografie z dovolených, při sportovních aktivitách… Nepublikujte fotografie rozmazané, příliš tmavé, fotografie, kde jste příliš odhalení, ani fotografie, kde vám aplikace ubírají kila a věk. Tím si můžete jedině uškodit. Pamatujte, že si lidé vybírají partnera podle sympatií. A na vytvoření prvního dojmu máte většinou jen tu jednu jedinou profilovou fotografii.

4) Aktivním štěstí přeje

Vytvořením profilu by vaše aktivita na seznamce neměla končit. Nečekejte, že po vytvoření profilu se nabídky jen pohrnout. Tak to nefunguje. Na seznamce musíte být aktivní. Prohlížejte si profily zaregistrovaných uživatelů. Dejte jim o sobě vědět. Každá seznamka má nějakou funkci, jak na sebe upozorníte. Klikněte třeba na smajlíka v profilu a pošlete tak dotyčnému / dotyčné zprávu, že vás jeho / její profil zaujal. Odpovídejte na otázky, které mají uživatelé v profilu uvedené. Ptejte se na to, co vás zajímá. Pište zprávy. Dělejte vše proto, aby se o vás protistrana dozvěděla. Pokud budete jen čekat, věřte, že láska k vám sama nepřijde.

5) Jak začít na seznamce komunikovat

A teď už jen posledních pár rad před tím, než se pustíte do seznamování. Vždy si pečlivě prohlédněte profil osoby, které chcete napsat. Pročtěte si vše, co o sobě napsala. Vyberte si pasáž, která vás zaujala a tou začínejte. Hned budete mít téma ke komunikaci.  Při psaní zpráv nepoužívejte univerzální text, který rozešlete všem. Zprávu vždy začněte oslovením, je to mnohem osobnější. Netykejte hned v první zprávě. Dokud se na tykání společně nedomluvíte, vykejte si. Nemluvte jen o sobě. Ptejte se také protistrany na to, co vás zajímá. Dávejte si pozor, ať není text plný stížností na život. Piště pozitivně. Dávejte si pozor na gramatiku. Než zprávu odešlete, ještě jednou si ji po sobě přečtěte. Pamatujte, že první dojem můžete udělat jenom jednou. Další šanci už málokdy dostanete.

6) Když to nevyjde, dejte šanci někomu jinému

Pokud nepadnete do oka prvnímu partnerovi / první partnerce, který / která se vám líbí, nemějte z toho vrásky. Berte to s nadhledem. Řekněte si, že je to jeho / její škoda, že vám nedali šanci a začněte komunikovat s někým jiným. Seznamky jsou plné mužů a žen toužících po lásce. Seznámení na první pokus vyjde málokomu. Buďte tedy trpěliví, zkoušejte to dál a věřte, že i na vás někde ta spřízněná dušička určitě čeká.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *