Jak si vytvořit vlastní tričko

Jak si vytvořit vlastní tričko

Máte vlastní sportovní tým, hledáte nápaditý dárek, chystáte rozlučku se svobodou, chcete se s přáteli odlišit na večírku. nebo zkrátka toužíte nosit na hrudi třeba svou podobiznu? Vlastní tričko s originálním potiskem není vůbec drahá a nedostupná věc, jak se může na první pohled zdát. Pojďme se tedy společně podívat, jak ho sehnat.

První krok

Chci vlastní tričko. Kam se mám obrátit? Stejně jako na většinu otázek, které si v současné době pokládáte, vám odpoví jakýkoliv internetový vyhledávač. Po zadání hesla „potisk triček“ nebo „originální tričko s potiskem“ se otevře nepřeberné množství možností odkazující přímo na e-shopy výrobců, kteří se o tisk vašeho návrhu na tričko rádi postarají. Stačí si jen vybrat.

Originální motiv je základ

Na tričko si můžete nechat natisknout prakticky cokoliv. Zpravidla výrobci nabízejí širokou škálu již navrhnutých obrázků, vtipných nápisů nebo kombinace obojího. Většinou se ale jedná o poměrně okoukané kresby a ohrané hlášky. Například o tom, že pivo dělá hezká těla, už jistě i vás přesvědčil potisk nejednoho trička v českých ulicích.

Myslíme si, že by byla velká škoda nepopustit uzdu fantazii a vystoupit z davu. Vlastní grafika třeba s logem vaší firmy, kapely nebo portrét domácího mazlíčka není již žádný problém a určitě upoutá pozornost okolí. Zvolený text nebo fotografii je možné upravovat, jak je jen libo – většina výrobců má na svých stránkách přehledný editor, ve kterém to zvládne úplně každý.

Není potisk jako potisk

Nejspíš se i setkáte s pojmy sítotisk a digitální tisk. Jedná se o techniky tisku, které jsou v současné době používány nejčastěji. Obecně platí, že první varianta je výhodnější, pokud potřebujete větší množství triček za příznivou cenu, a oproti tomu druhá, jak již název napovídá, je šetrnější vůči digitálním fotografiím a jejich potisku na textil.

A pokud chcete tričko věnovat jako originální dárek, zvolte tzv. přímý inkoustový digitální tisk, který si poradí i s těmi nejjemnějšími detaily. Navíc tato metoda slibuje, že motiv zůstane na oděvu dlouho dobu neporušen v zářivých barvách. Ještě kvalitnější a spolehlivý je léty ověřený sítotisk.

A co materiál?

Při výběru se také vyplatí věnovat zvláštní pozornost materiálu samotného trička – ideálně by to měla být 100 % bavlna. Při jiném složení se totiž snadno může stát, že se potisk rychle oloupe nebo vybledne. Raději si připlaťte pár desítek korun navíc a máte i jistotu, že nošení vlastního trička bude příjemné i v horkých letních dnech. Funkční trička, košile, mikiny nebo jiné oblečení jsou samostatnými kategoriemi, ve kterých zase platí úplně jiná pravidla

Vaše peněženka nezapláče

Výroba personalizovaného svršku není příliš finančně náročná. Přesné ceny se liší v závislosti na zvoleném prodejci, nicméně obecně platí, že „čisté“ triko stojí okolo 200 Kč a částka se dále odvíjí podle toho, jaký design, nápisy a obrázky zvolíte. Ve většině případů však celková suma za jedno tričko s vlastní grafikou nepřekročí hranici 500 Kč.

Rate this post

1 komentář k Jak si vytvořit vlastní tričko

  1. Já si trička na míru objednávám přímo v jedné reklamce v Chrudimi. S pánem se známe už několik let, takže on většinou přesně ví, co chce. 🙂 Navíc dává kvalitně textil, žádný Adler. 🙂 Já mu naoplátku teď doporučil podle referencí jednu paní, co dělá SEO, protože by se rád dostal i do vyhledávačů. 🙂 Takže takový vzájemný výměnný obchod. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *