Jak udělat drdol

Jak udělat drdol

Podívejte se na náš návod, jak udělat dokonalý a upravený drdol snadno a rychle. Líbí se vám spíš ledabylý účes tzv. messy bun? Máme pro vás hned několik tipů na drdolové účesy pro mnoho příležitostí.

Jak udělat drdol

Chystáte se na společenskou akci, oslavu s kamarády nebo jen tak vyrážíte na nákupy do města? Možná se chcete jenom cítit dobře, možná byste ráda udělala dojem. V tom případě je pěkný drdol skvělým řešením. Máme pro vás hned několik způsobů, jak takový drdol udělat. Pojďme na to!

Dozvíte se jak na následující účesy:

 • Nedbalý drdol – messy bun
 • Nedbalý drdol s pinetkami
 • Objemný drdol s pomocníkem
 • Objemný drdol z copánku
 • Jednoduchý drdol do 5 vteřin
 • Stylový drdol z culíku
 • Dále poradíme, jak na krásné vlasy a jejich výživu

Nedbalý drdol – messy bun

Tento typ drdolu je vhodný téměř k jakékoliv příležitosti. Můžete jej nosit v běžném pracovním dnu, o víkendu, na kávu s kamarádkou nebo na jakýkoliv večírek či ples. Hodit se bude i na rodinné oslavy, výlety, nákupy a mnoho dalších činností. Naopak nevhodný je na vážnou schůzku se šéfem či zákazníkem, pracovní pohovor a další serióznější jednání.

Přípravu na česání nedbalého drdolu můžete pojmout dvěma způsoby. Buď vám bude stačit pouze gumička a šikovné ruce, nebo si připravíte pár stylingových pomocníků. V tom případě budete potřebovat:

 • Lak na vlasy
 • Tužidlo nebo pěnu
 • Suchý šampon nebo sprej na objem vlasů
 • Gumičku a pinetky
 • Hřeben

Čerstvě umyté vlasy se vám budou do drdolu špatně krotit, raději si je umyjte den nebo dva dny předtím.

Jak postupovat?

Ke kořínkům vlasů naneste trochu tužidla nebo pěny, do délky vlasů naopak vmasírujte suchý šampón či naneste sprej na objem vlasů. Drdol však pohodlně vytvoříte i bez těchto pomocníků. Na ruku si natáhněte gumičku, kterou budete nyní potřebovat k účesu. Dále vlasy jednoduše chyťte, jako kdybyste chtěly udělat culík, zamotejte je a na vrcholu hlavy je smotejte do drdolu. Vezměte z ruky gumičku a uchyťte jí vlasy tak, aby vznikl ledabylý ale uspořádaný drdol.

Jak udělat drdol

Vlasy také můžete smotat do různé výšky. Drdol tak lze umístit těsně nad krk nebo smotáte-li vlasy na vrchní části hlavy – temeni, vytvoříte tak vysoký drdol.

Pamatujte, že pokud chcete ležérní účes, měly by vlasy s drdolu “čouhat”. Pokud se nezadařilo a vznikl vám spíš “uhlazený” účes, jednoduše pár pramínků z drdolu vytahejte a rozcuchejte. Některé pramínky vlasů můžete pak připevnit pinetkami.

Následně sáhněte po laku na vlasy a jemně celý účes zafixujte.

A můžete vyrazit ven!

Nedbalý drdol připevněný pinetkami

Tento typ drdolu je v principu stejný jako messy bun, jenom je o něco pracnější. Výsledek však stojí za to! Navíc, příprava vám zabere pouze několik minut.

Kam je tento drdol vhodný?

Stejně jako předchozí typ, tento drdol můžete nosit téměř kamkoliv. Skvěle se bude hodit na večírky a společenské akce, protože vypadá opravdu velmi dobře!

Jak postupovat?

Nejprve si vlasy lehce natupírujte a vyčešte si je na klasický vysoký culík. Ten ještě nezagumičkujte, ale vlasy pouze přehoďte přes ruku. Tím vznikne drdol, který stáhnete gumičkou. Vlasy, které vám přesahují, budete nyní upevňovat po jednotlivých pramínkách pod gumičku.

Následně použijete pinetky, kterými vytvořený objemný drdol lépe připevníte k hlavě. Poté povytahujte pramínky vlasů, aby drdol vypadal nedbale. A máte hotovo!

Mrkněte na video, jak na to.

Objemný drdol s pomocníkem

Učesat si objemný drdol i přesto, že nemáte husté vlasy, není žádný problém! Postačí vám k tomu malý pomocník, kterého seženete téměř v každé drogerii. Takový drdol pak vypadá velmi upraveně a hezky. Můžete si jej vytvořit například před návštěvou společenské akce, plesu či jiné společenské události. Pozdvihnete tak svůj vzhled zase o úroveň výš.

Jak postupovat a co k tomu budete potřebovat?

K tomu, abyste si vytvořily objemný a pěkně upravený drdol, budete potřebovat výztuž (ve tvaru donutu), kterou seženete v drogerii. Dále také pinetky na upevnění drdolu.

Nejprve si vytvoříte vysoce posazený hladký culík. Nasadíte výztuž, kterou provléknete přes culík. Poté si vlasy okolo výztuže rozprostřete a pořádně je rozčešete. Přes vlasy si nasadíte gumičku a trčící vlasy zakroutíte okolo výztuže. Aby drdol lépe držel, vlasy přichytíte pinetkou. Pro obzvláštnění drdolu můžete připevnit ještě zajímavou sponku či ozdobnou pinetku.

A je to!

Pokud máte opravdu řídké vlasy a bojíte se, že by výztuž byla vidět, můžete si pořídit o něco dražší alternativu, a to výztuž s vlasy.

Mrkněte také na přesný postup na video.

Objemný drdol z copánku

Pokud nejste vybavená hustými vlasy, ale nechcete použít výztuž, máme řešení! Vytvořte si drdol z upleteného nadýchaného copu. Je to velmi jednoduché.

Jak postupovat a co budete potřebovat?

Vlasy svažte do culíku a spleťte si jednoduchý točitý cop ze dvou pramenů. Poté jednotlivé části copu opatrně povytahejte, abyste tím znásobila objem copu. Pak cop snadno smotejte okolo gumičky, připevněte ještě další gumičkou a přichyťte pinetkami. Opět můžete pár pramínků povytahat, aby účes působil ležérně.

Jak udělat drdol

Zdroj obrázku: Kristine Shannon, Pinterest.com

Jednoduchý drdol do 5 vteřin

Jak se zdá, drdolů existuje opravdu velká spousta. Princip je u většiny však stejný. Jinak to nebude ani u tohoto jednoduchého drdolu, který doslova smotáte rychleji, než řeknete švec. Upozorňujeme však, že i když tento drdol vypadá skvěle, není ideální na společenské akce ani večírky. Bude se naopak dobře nosit v pohodlí domova, při vaření večeře nebo na pohodové rande.

Jak na jednoduchý drdol?

Na celém postupu není nic složitého. Chyťte vlasy za konečky a nasměrujte je vzhůru, jako kdybyste je chtěla vytáhnout k obloze. Zamotejte je a poté je na hlavě smotejte do drdolu. Můžete je ledabyle uchytit gumičkou nebo pouze sepnout pinetkami. A je hotovo!

Jak udělat drdol

Stylový drdol z culíku

Krásný drdol vytvoříte také z culíku. Jedná se o pracnější účes, ale hravě jej zvládnete do 5 minut. Potřebovat budete pouze jednu gumičku, nejlépe s nějakou ozdobou. Tento účes je vhodný pro středně krátké vlasy. U dlouhých a hustých vlasů je možné, že se zcela nepodaří dle představ. Tak pojďme na to.

Jak postupovat?

Gumičku si navlékněte na ruku a můžete začít. Nejprve si namotejte pramen vlasů z obou stran obličeje směrem dozadu. Současně s namotanými prameny uchopte všechny vlasy vzadu nad krkem a svažte je do culíku. Culík vytvořte mírně nad krkem, v 1/3 týlu, může být klidně výš. Máte-li husté vlasy, můžete jej posadit ještě o něco výše. Pak vytvořený culík vytáhněte směrem nahoru a povolte spodní část vlasů tak, aby na týlu vznikla “kapsa”, do které pak vlasy schováte.

Pokud máte dlouhé vlasy, protáhněte si je do gumičky, aby vznikl takový malý “drdůlek”. Pak si vlasy rozdělte na polovinu, strčte do vzniklé kapsy prsty a vytvořte si místo na “schování” vlasů. Postupně tam poskládejte konečky vlasů až po provizorně vytvořený drdůlek. Vznikne tak krásný objemný boho drdol, který ještě doladíte povytažením pár pramínků vlasů. Další messy bun je na světě!

Pro přesný postup se podívejte na video.

A na závěr bychom vám rádi předali pár cenných rad, jak si udržet vlasy krásné a zdravé. Tak, abyste z nich mohla vytvářet oslnivé a úchvatné účesy.

Jak udělat drdol

Krása vychází zevnitř

Pamatujte, že to jak se stravujete, se dříve či později projeví na vzhledu vašich vlasů či pokožky. Proto jezte zdravě a doplňujte vitaminy. Pro vlasy jsou důležité zejména vitaminy skupiny A a jejich provitamin betakaroten (najdeme v ovoci, zelenině, rybách), vitamin B5 (řecký jogurt, listová zelenina, celozrnná mouka), další vitaminy skupiny B (játra, pivovarské kvasnice, obilné klíčky) i například vitamin E (mandle, ořechy, špenát či avokádo).

O vlasy však můžete pečovat i zvenčí. Starejte se zejména o jejich výživu a hydrataci. Skvěle poslouží například maska ze žloutků, které obsahují důležitý vitamin H. Ten je zodpovědný za zdravou pokožku i vlasy a brání jejich lámání i vypadávání. Dále doplňujte zinek a železo, a naopak omezte cukr, sůl, průmyslově zpracované potraviny a alkohol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *