Jak umělá inteligence mění fotografii: Budoucnost umění a fotografie

Jak umělá inteligence mění fotografii: Budoucnost umění a fotografie

Umělá inteligence se neustále vyvíjí a začíná mít významný vliv na svět fotografie. Někteří se domnívají, že umělá inteligence může nakonec zcela nahradit lidské fotografy. I když to v některých případech nemusí být pravda, AI spíše změní způsob, jakým je fotografie používána a chápána jako forma umění. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat tím, jak AI mění fotografii a jaká je budoucnost této vzrušující nové technologie!

Jak AI mění fotografii?

Způsob, jakým pořizujeme fotografie a videa, se v posledních letech dramaticky změnil, a to díky síle umělé inteligence.

Automatizované zpracování obrazu

Jedná se o jednu z nejpůsobivějších aplikací umělé inteligence v oblasti fotografie. Automatické zpracování snímků šetří fotografům čas při zpracování fotografií. Dříve museli fotografové trávit hodiny ručními úpravami svých fotografií, aby dosáhli stejných výsledků, které nyní umělá inteligence poskytuje během několika sekund. Tato technologie také odstraňuje vady a další nedokonalosti. Stejně dobře samozřejmě funguje i u selfie. Například díky 48Mpx fotoaparátům s umělou inteligencí a konfiguracím na úrovni vlajkové lodi může honor 10 x podporovat funkci AI Beauty, která dokáže poskytnout výjimečný zážitek ze selfie a umožní vám přizpůsobit efekt krásy podle vašeho věku, pohlaví a odstínu pleti tak, aby vaše krása vynikla na každé fotografii.

Rozpoznávání objektů

Rozpoznávání objektů je místem, kde umělá inteligence ve fotografii začíná měnit způsob fotografování. Tato technologie dokáže automaticky rozpoznat objekty na fotografii a následně o nich poskytnout informace. Může vám také pomoci rychle najít fotografie konkrétních osob nebo objektů. Pokud například vyfotografujete květinu, rozpoznávání objektů vám může sdělit její název a poskytnout několik obrázků a základních informací o ní. Rozpoznávání objektů je užitečným nástrojem pro fotografy, kteří chtějí rychle a snadno identifikovat objekt na fotografii.

Rozpoznávání obličejů

Rozpoznávání obličejů je další formou rozpoznávání objektů, která je ve fotografii stále častější. Tuto technologii lze použít k identifikaci osob na fotografiích a následně o nich poskytnout informace. Pokud například vyfotíte svého kamaráda, umělá inteligence vám může říct jeho jméno a věk. Rozpoznávání obličejů využívají také orgány činné v trestním řízení, aby pomohly identifikovat zločince. Je to proto, že pro člověka může být velmi obtížné někoho přesně identifikovat podle fotografie, ale umělá inteligence to dokáže snadno.

Vylepšené vyhledávání

Umělou inteligenci lze využít také k vylepšení způsobu vyhledávání fotografií. Pokud například hledáte všechny fotografie květin, které jste pořídili, AI by je mohla automaticky seskupit a zobrazit za vás, abyste mohli fotografii rychle najít, aniž byste museli ručně prohledávat všechny své fotografie. To je nesmírně užitečné pro profesionální fotografy, kteří se často musí zabývat tisíci fotografií najednou, protože to může ušetřit spoustu času a také to znamená, že je méně pravděpodobné, že vám unikne nějaká důležitá fotografie.

Fotoaparáty aktivované hlasem

Hlasové ovládání je dnes u fotoaparátů velmi oblíbené. Rozpoznávání hlasu s umělou inteligencí dokáže přijímat, interpretovat a následně provádět hlasové příkazy k pořizování fotografií. To je velmi praktické, protože to znamená, že už nikdy nemusíte propásnout příležitost k pořízení fotografie. Můžete například jednoduše říci fotoaparátu, aby pořídil fotografii nebo zapnul blesk. Musíte si však dát pozor, aby vedle vás při pořizování snímku hlasem nebylo příliš hlučno a abyste mluvili hlasitě a se standardní výslovností. Fotoaparáty aktivované hlasem jsou také skvělé pro pořizování skupinových fotografií, protože to můžete udělat sami, místo aby to musel dělat někdo jiný.

Nahrávání videa proti otřesům

To je skvělá funkce pro všechny, kdo chtějí pořizovat videa bez obav z chvění fotoaparátu, a je užitečná i pro ty, kdo mají problémy s udržením fotoaparátu v klidu. K tomu slouží algoritmy umělé inteligence, které sledují pohyb kamery a následně jej kompenzují. Výsledkem jsou plynulejší videa, která se lépe sledují. Nahrávání videa s funkcí Anti-shake je užitečné zejména u videí pořízených za špatných světelných podmínek nebo z jedoucího vozidla.

Budoucnost umělé inteligence ve fotografii

Umělá inteligence mění způsob pořizování a zpracování fotografií a mění také způsob jejich vyhledávání a ukládání. V budoucnu bude AI jen pokročilejší a více integrovaná do našich životů. Budeme svědky nových aplikací AI ve fotografii a bude stále obtížnější představit si život bez ní!

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.